CİLT TEMİZLEMEDE YAPILAN HATA: ÇİVİYİ ÇİVİYLE SÖKMEK
Bayanlar göz kalemi, far, allık ve benzeri kimyasalların yol açtığı tahribata karşı başka bir kimyasal kullanarak bu tahribatı azaltmaya çalışıyor. Sizce de burada bir paradigma yok mu? Vücuttan kimyasal atıkları atmaya çalışırken vücuda yeni bir kimyasal almak ne derece doğru olabilir. Ve kadınlar bilir ki bu tür cilt maskeleri, kremler vücutta ilk zamanlar tepkiyle karşılanır. Doktor da “Vücudun alışması lazım.” Diye cevap verir. Evet, kullandığınız vücuda zararlı bir kimyasaldır. Vücut ilkin tepki verir. Ama sizler kullana kullana vücudunuz o kimyasala karşı bağışıklık kazanır. Kimyasal zamanla kullanma amacı olan etkiyi gösterir fakat bu sefer de kendisinin yol açtığı başka aksilikler ortaya çıkar. Hemen ardından yeni bir krem, yeni bir ilaç..

Sponsorlu Bağlantılar

KİMYASAL CİLT TEMİZLEME MALZEMELERİNDEKİ TEHLİKE
Hatta bazı firmalar yeni ürünler satabilmek için bu kimyasalların bileşenlerine bu etkiyi yaratacak maddeleri kendileri katar. Biz de bir satın alma sürkilasyonunun içinde buluveririz kendimizi. Hem de bu işin doğal yönü varken. Hem doğru kullanıldığı zaman zararsız; hem de çok daha uygun maliyetlere…

DOĞAL YOLLARLA CİLT NASIL TEMİZLENİR?
Cildimizi doğal yollarla temizlemek için birazcık kil ve soda yeterli. Bir tasın içinde, doğal yollardan edinilmiş kil toprağını bir şişe maden suyu ile karıştıralım. Güzel kokması için birazcık da gül suyu ekleyebilirsiniz. Maden suyu, gül suyu ve kili karıştırarak cildimize bir tabaka halinde sürelim ve on dakika bekletelim. Sonra ılık suyla yıkayarak cildimizi temizleyelim. Yıkadıktan hemen sonra bile cildinize dokunduğunuzda farkı göreceksiniz. Bu işlemi haftada iki kez yapıp bir ay sonra cildinizdeki değişimi görün.

Sponsorlu Bağlantılar

KENDİ GÜL SUYUNUZU KENDİNİZ YAPIN
Bu arada; sekiz on adet aşısız gülü yaprak yaprak ayırıp bir litrelik cam kavanozda bir hafta güneşte bekleterek mis gibi ve doğal bir gül suyu elde edebilirsiniz. Bu gül suyunu ister cildinize kullanır; ister şekerli soğuk suyla karıştırarak şerbet yapabilirsiniz

SOĞUK SU – SICAK SU TERAPİSİ
Cildimizin kan dolaşımının artması, cildimize daha çok kan gitmesi için yüzümüzü ara sıra bir sıcak, bir soğuk su vurarak yıkayalım. Beş altı kez bir sıcak, bir soğuk su çarptırarak yıkadığımızda yüzümüz en ince noktalarına, en ince kılcal damarlarına kadar kanla beslenecektir. Bunu zaman zaman duş alırken de deneyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
proplyparaben
Yüze Peeling Nasıl Yapılır
İstenmeyen Tüyler
Yağlı Cilt Makyajı Nasıl Yapılır
Sudan Etkilenmeyen Makyaj
PARLAK SAÇLAR İÇİN 5 İPUCU
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.