Doğum Sonrası Vajinal Sarkma

Sponsorlu Bağlantılar

DOĞUM SONRASI VAJİNAL SARKMA
Kadınlar doğum sonrasındaki kaygılarının başında normal doğum sonrasında vajinada yaşanacak gevşeklik ve sarkma hli gelmektedir.  Cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen bu durum, kadınların vücutlarından dolayı mutsuz olmalarına ve buna paralel olarak özgüvensizliğe de yol açmaktadır. Bu kaygının yersiz olduğunu ve bu sorunun çaresinin gayet basit olduğunu söylemek gerekir. Basit bir jinekolojik müdahaleyle sorun kökten tedavi edilerek ortadan kaldırabilir. Bu işleme“Vajinoplasti” (vajina sıkılaştırma ve toplanması işlemi)adı verilir. Vajinanın onarılıp yenilenmesi amacıyla yapılan tıbbi müdahale ile kadınların vajinal kaslarının toparlandığını ve eski haline döndüğü kanıtlanmıştır.Vajinoplasti veya daha basitifadesiyle vajina sıkılaştırma ve toplanması işlemi, esas olarak, vajina iç duvarlarını ve dokuları yeniden şekillendirilerek daha sıkı bir vajina yapısı yaratmayı ifade eder. Bu uygulama oldukça kolay,riski bulunmayan bir yöntemdir. Ameliyat sonrası hastada hiç bir iz bırakmadan yapılmaktadır. Bu işlemi başarı ile gerçekleştiren Türk uzmanlarımız bu gün bu konuda bu sorunu yaşayan bayanlara hizmet vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
  • Kanal D Doktorum Programı
  • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

  • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
  • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

  • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
  • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor