Çok kanamaya yol açabilecek başka tür bir yara da yumuşak doku yarasıdır. Deri, alttaki kaslar, tutan lifler ve kan damarları zedelenir. Bu tür yaralar, bir bölgeye vurulması (küntüzyon) bir yerin kesilmesi (laserasyon) cildin etten ayrılması ile; oluşur.

Yumuşak doku zedelenmeleri acil bakımda özel şekilde tedavi gerektirir ama oraya varana kadar acil kanamalar gibi özenle bakılmalıdır. Karından Yaralanmalar Karnın içindeki birçok organdan dolayı karın duvarını delen bir yara çok tehlikeli olabilir. Derhal acil yardıma müracaat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Karnından yaralı bir kimseyi hareket ettirmeden önce arka üstü yatırmalıdır. Dişarı fırlamış iç organ yoksa yaraya temiz bezle tampon yapıp basınçla kanı durdurmaya çalışın. Kan durunca yaraya sargı yapın. Dışa çıkan organa hiç elinizi sürmeyin. Yarayı temiz bir bezle örtüp çok hafifçe kanayan yere basınç uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Apandist Ağrısı ve Belirtileri
Birinci Derece El Yanıkları Nasıl Tedavi Edilir
Kene Issırığı
Kalp Durmasında Ne Yapılır
Göz Morarması İlk Yardım
Delinme Yaraları İlk Yardım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.