DOLGUN DUDAKLAR İÇİN FORMÜLLER
Dudaklarınızın dolgun görünmesi için kullanılabilecek farklı metotlar bulunmaktadır. Öncelikle evde yapılabilecek uygulamalar ve daha sonra cerrahi anlama yapılabilecek olanlara değineceğiz.

Yazımızda herkeste hayranlık uyandıran Angelina Jolie dudaklarının makyajla nasıl yapılacağına da yer vereceğiz. Doğru yapılan bir makyaj kişinin kendisine verdiği değeri gösterir.

DUDAK KALEMİ KULLANARAK DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA
Eğer dudaklarınız ince ise bunu, dudak kalemi kullanarak yapabilirsiniz. Dudak hattınızın çevresini abartmadan bir kalem ucu kadar çiziniz. Eğer üst dudağınız ince alt dudağınız kalınsa dudak kalemini, üst dudağınızı bir kalem ucu kadar dışarıdan, alt dudağınızı ise normal hattını takip ederek uygulayınız. Bunun amacı dudakları orantılamaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

ANGELİNA JOLİE DUDAKLARININ FORMÜLÜ
Özellikle dudak rengine uygun bir kalemle dudaklarınızın hatlarını belirginleştiriniz. Seçenekler arasında açık kahverengi yada şeftali tonlarında tercih yapmanızı öneririz. Dudak kenarlarını çizdikten sonra yine doğal olan bir rujla, dudaklarınızın içini doldurunuz. Rujun daha kalıcı olmasını istiyorsanız ruj kullanmadan önce altına çok ince bir tabaka halinde talk pudrası kullanın. Rujun açık renkli ve mat olmasını tercih edebilirsiniz.

Üzerine parlatıcı uygulayınız. Parlatıcı ve doğal parlak renklerin alanı daha geniş göstereceğini unutmayınız. Doğal renklerin yerine şeffaf bir parlatıcı da tercih edebilirsiniz. Alt ve üst dudaklarınızın bütününe parlatıcıyı uygulayınız. Başlangıçta dudaklarınızı sıcak suyla ıslatılmış bir bez yada yumuşak bir diş fırçası ile bir dakika kadar fırçalayabilirsiniz. Bunu yapmanızın amacı doğal peeling’tir. Yani dudak üstündeki pürüz çıkaran dokunun ve hücrelerin alınması.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok ince dudaklara sahipseniz eczanelerde satılan dudak dolgunlaştırıcı ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu ürünler ve yukarıda sözü edilen bir makyajla Angelina Jolie dudaklarına sahip olabilirsiniz.

DUDAKLARI DOLGUNLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ
YÖNTEM#1: ENJEKSİYON
Dudak içine kollajen yada hiyaluronik asit(vücudun doğal maddeleri) enjekte edilmesini içerir. Enjekte sonrası kişi hemen taburcu edilebiliyor. Kalıcı bir çözüm olduğunu söyleyemeyiz. Yaklaşık altı ay kadar sonra etkisini kaybetmektedir. Bu konuda botoksa dikkat etmelisiniz. Çünkü botoks alanında uzman biri tarafından uygulanmazsa yüzde istenmeyen ve sağlıksız yüz ifadelerin kalmasına yol açabiliyor.

YÖNTEM#2: CERRAHİ
Ameliyat iki türlü olmakta. Hastanın kendi dokularının kullanıldığı bir yöntem anestezi altında yapılan basit bir yöntemdir.  Hastanın kendi yağ yada deri dokusu kullanılmaktadır. Çünkü kendi dokusu daha rahat kaynama göstermekte ve alerji riski yoktur. Ancak bu yöntemde başarının tam sağlanabilmesi için tekrarlanması gerekebilir.

Diğer bir metot ise kesilerle yapılan dudak dolgunlaştırmadır. Bunun için dudağın daha kalın veya daha dolgun göstermek için çeşitli şekillerde yapılan kesi metotlarını içermektedir. Avantajı ise diğer yöntemlere göre daha kalıcı olmasıdır.

YÖNTEM#3: BİTKİSEL FORMÜLLER
En çok kullanılan ve çoğu kişiden beğeni alınan bir formül zeytinyağı ve balın kullanıldığı karışımdır. Bu karışımı hazırladıktan sonra bir aparat yardımı ile –fırça olabilir- dudaklarınıza yedirerek uygulayın. Kürün başarı sağlaması için 7 gün boyunca uygulanması önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Katı Parfümler
Esmerler İçin Makyaj Tavsiyeleri
Bitkisel Cilt Bakımı
Göğüs Üzerinde Kahverengi Leke
Akneleri Azaltmak İçin Soğuk Krem
Akne
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.