Dolgun Kaşlar İçin Doğal Tavsiyeler

Karşımızdaki insanlarla konuşurken onları daha çok etkilemek için mimik ve el hareketlerini de kullanırız. Hislerimizi ve duygu düşüncelerimizi en etkili dile getirmenin bir yolu da mimiklerimizdir. Kimi zaman ufak bir gülümsemenin veya bir kaş kaldırmanın kelimelere yüklediği anlam neredeyse iki katına çıkmaktadır. Hem daha etkili diyaloglara girebilmek için hemde aynaya baktığınızda kendinizi daha güzel hissetmeniz için kaşlarınızın nasıl daha dolgun gözükmesini sağlayabileceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Üstelik her şey doğal ve etkili.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşlar nasıl dolgunlaşır?

Artık şehir efsaneleri olarak nitelendirebileceğimiz ve çoğu kişinin mutlaka baba annelerinden veya büyüklerinden duyduğu bir takım inanışlar vardır. Bunlardan en yaygın olanı kimi zaman sakalı çıkmayan erkeklerinde başvurduğu bir yöntem olan sarımsak sürme yöntemidir. Kaşın seyrek olan yerlerine sarımsak sürmenin herhangi bir bilimsel açıklaması olmamasına rağmen hiçbir yan etkisi olmayan etkili bir yöntemdir. Fakat günlük hayatta toplum içerisinde iseniz kötü koku yaydığı için bu sizi rahatsız edebilir, bu yüzden sarımsak yöntemi çok kullanışlı olmayabilir.

Eğer sarımsak sürmek istemiyorsanız çeşitli alternatif ve kokusuz kaş dolgunlaştırıcı yöntemler mevcuttur. Bunlardan ilki, banyo yaptıktan sonra vücuda kaybettiği nemi geri getirme ve besleme özelliği bulunan badem yağı ile hint yağının karışımıdır. Bu karışımı uygulamak için iki yağdan birer çay kaşığı kadar bir kavonoza koyun ve iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra oluşan yağı bir pamuk veya kulak çubuğu yardımıyla kaşınızın seyrek olduğu yerlere sürün. Tüm kaşınıza sürdüğünüz taktirde genel bir bakımda yapabilirsiniz. Yaklaşık 60 dakika bu şekilde bekledikten sonra kaşlarınızı gül suyu ile yıkayın. Bu karışımı her gün yatmadan önce düzenli bir şekilde uygulamaya başladığınız zaman bir hafta içerisinde kaşlarınızda meydana gelecek olan değişimi rahatlıkla fark edebilirsiniz  Dikkat etmeniz gereken nokta badem yağının tatlı olanını seçmenizdir, acı badem yağı göz bölgesine uygulandığında kızarıklıklara veya çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

İkinci bir yöntem ise fındık yağı sürmektir. Yine aynı şekilde bir pamuk veya kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınızın seyrek bölgelerine fındık yağı sürdüğünüz taktirde kaşlarınız giderek dolgunlaş tığını fark edeceksiniz. Bunun uygulama şekli ise haftada en az üç kere olarak tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Botoks Enjeksiyonları
BUKLE YAPMANIN SIRLARI
Evde Doğal Nemlendirici Yapımı
Yüz Kızarıklıkları Nasıl Geçer
PARLAK SAÇLAR İÇİN 5 İPUCU
Kafada Sivilce Benzeri Şişlikler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.