DONDURMANIN FAYDALARI

doondurmaDondurma, yaz günlerinin vazgeçilmez tatlıları arasında yer almaktadır. Faydalarına istinaden, dikkatli olmak koşulu ile her zaman tüketilebilir. Dondurma, sütün içine şeker ve değişik tatlar elde etmek için, meyve suları katılarak hazırlanan bir tatlıdır. Dondurmanın hatırı, sadece damağımızdan geçene kadar değildir. Siz dondurmayı zevkle yiyin, ama, onun asıl görevi daha yeni başlamaktadır.

Süt ve süt ürünleri çabuk bozulduğundan kısa sürede tüketilmelidir. Dondurma alırken, sağlık koşullarına uygun ortamda üretildiğine, korunduğuna ve ambalajlı olmasına dikkat edilmelidir. Dondurmanın tok iken tüketilmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dondurma süt ve süt ürünlerini sevmeyen kişilerin kalsiyum açığını kapatmak için ideal bir gıdadır. Bunun yanı sıra boğaz enfeksiyonlarına duyarlı olan çocuk ve yetişkinler, tüketim konusunda daha dikkatli olmalıdırlar.

İÇİNDEKİLER

A, B, D, C ve E vitaminleri, kalsiyum, yağ, protein, fosfor, magnezyum, sodyum, potasyum, demir ve çinko bakımından zengin bir tatlıdır.

FAYDALARI

Dondurmanın burada saymakla bitiremeyiz. Çünkü, yukarıda, içinde bulunan vitaminler ve mineraller açıklanmıştır. Bu vitamin ve minerallerin her birinin vücudumuzda ayrı ayrı görevleri bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Kemik gelişimine katkıda bulunur.
  • Menopoz dönemindeki kadınlar ve yaşlı erişkinler için ideal bir gıdadır.
  • Baklava, pasta gibi hamurlu tatlılara oranla kalorisi çok daha düşüktür.
  • Gelişim dönemindeki çocuklarda, kalsiyum gereksiniminin karşılanmasında önemli rol oynar. 

SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
bölgesel zayıflama diyeti
DETOKS İLE ZAYIFLAMA
KARPUZ DİYETİ İLE ZAYIFLAYIN
Dukan diyeti
7 günde 7 kilo verdiren diyet
Vejeteryen Yemekleri Seçin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.