Dr.Ömer Coşkun kilo problemleri olanlara yardımcı olacak önerisi Çörek otu ile zayıflama…Hafta içi hergün katıldığı Sevgili İkbal Gürpınar’ın programında anlattığı bu bitkisel zayıflama yöntemiyle fazla kilolardan kurt ulunabileceğini belirtti.
Uygulanışı:

Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşigi çörek otunu(yaklaşik 1 gr.)havanda dövülüp ezildikten sonra tüketilmesinin ya da yine yemeklerden yarım saat önce yarım tatlı kaşigi çörek otu yağının tüketilmesinin iştahın kapanması ve kilo verme üzerinde çok etkili olacağı belirtiliyor.Günde 3 ögün tekrarlanması önerilen bu yöntemle ayda 4-6 kilo verileceği de belirtiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dr.Ömer Coşkun Çörek otunun özellikle ezilerek tüketilmesinin önemi de vurgularken,ezilmeden ve çignenmeden tüketilen çörek otunun midede açılmasının ve tok tutmasının mümkün olmayacağını da sözlerine ekliyor.

Çörek Otu yağını kullanmak isteyecekler için ise belirtilen bir ayrıntı ise,%100 saf,ilk ve soğuk sıkım olarak tercih edilmesi…

Çörek Otu üzerinde yapılan bilimsel çalismalarda çörek otunun iştah kapattığı,karaciğeri temizleyip sindirimi hızlandırdığı,(Lubricat)Yağlayıcı özelligi nedeniyle bağırsaklardan yiyeceklerin geçişini hızlandırdığı yani müshil etkisi olan,anti-obezite olan bir bitki olduğu gibi veriler alındığı belirtiliyor.

Çörek Otunun zayıflama üzerindeki etkileri için Dr.Ömer Coşkun’un bir açıklaması da şu;

Yediklerimizin bağırsaklardan 28 saatte geçmekte olduğu,çörek otu gibi içeriğinde müsil etkisi barındıran yiyeceklerin,bağırsak duvarlarını kayganlaştırarak besinlerin daha hızlı geçmesini sağlamaktadır.Besinler sindirim sisteminden daha hızlı geçtiğinde yararlanma oranının daha az olduğu içinde kilo kaybının gerçekleştiği belirtiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dr.Ömer Coşkun Çörek Otu kullanımı sırasında yemek miktarının da artırılmamasının öneminin de üzerinde dururken içindeki kimyasal maddeleri de şöyle açıklıyor.

‘Alpha-Spinasterol,Arabic-asid,asparagine,campasterol,carvone,cymene,d-limonene,dheydroascorbic-acid,eico sadieonic-acid,hederagenin,lipase,melanthigenin,melanthin,nigellin,nigellone,phytosterols,

Çörek Otunun diğer faydaları…

Bu kimyasal maddelerden sadece ‘thymoquione’nin etkilerinin astım,bronşit,alerji,eklem iltihabı,romatizma gibi rahatsızlıklara iyi geldiği ayrıca,bakterilere karşi,antioksidan(zararlı oksitlenmeye karşi)kansere karşi,safra yollarını boşaltıcı etkisi olduğu da belirtiliyor…

Ürik asidi azaltıcı etkisi olan Çörek otunun Dünya Sağlık Örgütünün önerdigi Omega 3 yap asitlerinin de birbirlerine olan oranlarını koruduğu Dr.Ömer Coşkun’un eklediği önemli ayrıntılar arasında….

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Akşam yemeği kilo aldırırmı
zayıflatan besinler nelerdir
Hızlı Kilo Vermek
seda sayan zayıflama
ıslak kavitasyon ile zayıflama
ev kadınları neden kilo alır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.