DUDAK ÇEVRESİNDEKİ KIRIŞIKLARDAN NASIL KURTULABİLİRİM?

İnsanın elleri ve yüzü yaşını belli eden iki önemli organdır ve bu yüzden daha fazla bakım gerektirir. Özellikle de ağız ve dudak etrafındaki kırışıklıklar yaşlanmanın ilk işaretlerini oluşturur. Kırışıklar oluştuktan sonra yapacağınız bakım, süreci yavaşlatabilir fakat oluşmadan önce alabileceğiniz bazı önlemler kırışıklıklarınızın gecikmesini sağlayabilir.

Ağız Kenarındaki Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanabileceğiniz bazı nemlendirici kremler, cildin pul pul dökülmesini hedefleyen uygulamalar ve kırışık gidericiler sizin dudak çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca genç ve kırışıksız bir görünüm için hayatınızda değiştirebileceğiniz sigarayı bırakma ve yeterli miktarda su içebilme bazı değişikler de bulunmaktadır.

Kırışıklıklar ve ince çizgiler yaşlanmanın genel belirtileri arasında yer alır. Kırışıklıklar cildin kollajen ve elastin proteinlerini kaybetmesi sonucu elastikiyetini kaybetmesi ile meydana gelir. Bu kayıplara neden olabilecek herhangi bir kavramdan uzak durmalısınız.

Yazımızda ağız çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak daha az görünür yapmanın en doğal ve ucuz yolunun nasıl olabileceğini işleyeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

*** Su için. Kuru bir cilt kırışıklıklara davetiye çıkarır. Günlük bazda yeteri kadar su içmek kırışıklıkları önler yada en azından daha az görünür hale getirir.

*** Nemlendiriciler. Su içilmesi içten cildinize bakım yaparken, nemlendirici kullanmak ise dıştan bakım yapar. Özellikle de dudak çevresine süreceğiniz nemlendiriciler bu bölgenin kaybettiği nemi korumasına yardımcı olacaktır. Doğal nemlendiriciler olarak aloe vera jeli, yoğurt ve benzeri doğal ürünleri deneyebilirsiniz. İçecek olarak ise papatya, rezene, kuşburnu yada adaçayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca antioksidan bakımından zengin olan ekinezya gibi çayları da içebilirsiniz.

Pembe Dudaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Zeytin yağı, susam yağı, üzüm çekirdeği yağı, badem yağı ve ceviz yağı da dermatologlar tarafında önerilen doğal bitkisel yağlardır.

*** Cildin Pul Pul Dökülmesini Sağlayın. Peeling adı da verilen bu durum cilt kuruluğu nedeni ile ölü hücrelerden kurtulmayı sağladığından iyi bir alternatiftir. Bu uygulamanın yapılması size daha yeni, taze ve daha genç bir görünüm sunacaktır.

Peeling işlemini, özellikle de limon gibi asitli meyveleri haftada 1 defa sadece 5 dakika kadar cildinize uygulayarak sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

*** Egzersiz. Bazı egzersizler dudak çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmada etkilidir. Tercih edilecek olan egzersizler aynıDudak Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir zamanda ciltte elastikiyet sağlamasının yanında yeni oluşmaya başlayan kırışıklık ve çizgileri de önler. Ağız ve dudak çevresine yapabileceğiniz germe ve esnetme hareketleri sizin dudak çevrenizdeki kırışıklar için etkilidir.

*** Yaşam Tarzı Değişiklikleri. Bazı alışkanlıklarınız dudak kenarındaki kırışıklıkların oluşumuna katkıda bulunabilir. Sigara, alkol, gece geç saatlere kadar kalma, sebze ve meyveden yoksun bir diyet kırışıklık oluşumunu hızlandırır. Sigara içerdiği diğer kimyasallar ve sürekli aynı çekme hareketinin yapılması nedeni ile daha da zararlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında kırışıklık konusunda benzer etkiye sahip olan varsa sakız çiğneme alışkanlığınız bundan da kurtulun.

Üzüm Çekirdeği Ekstraktı.  Dudak kenarlarındaki ve diğer kırışıklıklarınızın en doğal düşmanlarından biri üzüm çekirdeği özüdür. Üzüm çekirdeği ekstraktı, cilt elastikiyetini geliştirir, meydana gelen kırışıklıkları önler ve cildin pürüzsüz ve esnek hale gelmesini sağlar.

Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin Öneriler

Kırışıklık Karşıtı Kremler. Meyve asitleri ve sebze özleri gibi doğal özler içeren anti – kırışıklık kremleri piyasada yaygın olarak bulunmaktadır. Dudak kenarlarındaki kırışıklıklara uygulanabilen bu kremlerin doğal olduğundan emin olduktan sonra kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ERKEKLER İÇİN ÖZEL YÜZ MASKESİ
Sivilcelerden Kurtulmak
Meme Küçültme
Plastik ve Estetik Cerrahi
Kırışıklık Tedavisi
Lazer
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.