DUDAK ŞİŞMESİ
Şişme genellikle vücuttaki aşırı sıvı birikimi veya iltihabın bir işaretidir. Şişme yaygın olabildiği gibi vücudun belirli bir alanına lokalize olmuş olabilir.

DUDAK ŞİŞMESİ NEDİR?
Dudak şişmesi bir veya iki dudakta doku içinde sıvı birikmesi veya iltihap nedeniyle meydana gelen genişler yada şişliklerdir. Dudak şişmesi, dudak ödemi olarak da ifade edilebilir. Bazı hafif rahatsızlıklar, çeşitli hastalıklar dudak şişmesine neden olabilir. Şişme infeksiyon, inflamasyon, travma veya malignite (kanser) kaynaklı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Şişmesi Nedenleri Nelerdir?

Nedenine bağlı olarak, örneğin dudak çatlaması ve güneş yanıkları gibi dudak şişmeleri kısa sürede iyileşir ve gözden kaybolur. Fakat bazı zaman içinde gelişen ve ek belirtileri de beraberinde getiren dudak şişmeleri bir enfeksiyon veya inflamasyon işareti olabilir.

Dudak Şişmesi ile Başka Hangi Belirtiler Oluşabilir?

DİKKAT!!!
Eğer karşılaştığınız dudak şişliğine nefes almada zorluk, ürtiker veya döküntü, yoğun sıkıntı ile birlikte şişlik, ateş, kızarıklık ya da sıcaklık eşlik ediyorsa yaşamı tehdit eden bir durumun işareti olabileceğinden acil tıbbi yardım alınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    huseyin korkoca

    gercekten cok guzel bir proplem olunca saglik konusunda interneti acip soruyoruz her konuda yardimci oluyor cok tesekur ederim yalniz hangi hastane veye doktor tarafindan bilglendirildiyse doktorun adini yazi ki bizde o doktora randevi alalim.

    Yüreklendirici ve yol gösterici yorumunuz için teşekkürler. Yazılarımız bir çok yerli ve yabancı kaynak yada kişilerin söylediği bilgiler baz alınarak yazılmaktadır. Dolayısıyla bu yazılar aslında bir kişi tarafından değil bir çok kişi tarafından yazılmaktadır. Ülkemiz sağlık ve doktor yeterliliği açısından çok iyi bir düzeydedir. Durum böyle olunca da istediğiniz herhangi bir doktora başvurabilirsiniz.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Rahim Sarkması
Sinüzit Ve Çeşitleri
Alt Sırt Ağrısı
Taşikardi Tedavisi Nasıl Yapılır? İlaçları Nelerdir?
Ankilozan Spondilit
Piyelonefrit
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.