Sponsorlu Bağlantılar

DUDAK ŞİŞMESİ
Şişme genellikle vücuttaki aşırı sıvı birikimi veya iltihabın bir işaretidir. Şişme yaygın olabildiği gibi vücudun belirli bir alanına lokalize olmuş olabilir.

DUDAK ŞİŞMESİ NEDİR?
Dudak şişmesi bir veya iki dudakta doku içinde sıvı birikmesi veya iltihap nedeniyle meydana gelen genişler yada şişliklerdir. Dudak şişmesi, dudak ödemi olarak da ifade edilebilir. Bazı hafif rahatsızlıklar, çeşitli hastalıklar dudak şişmesine neden olabilir. Şişme infeksiyon, inflamasyon, travma veya malignite (kanser) kaynaklı olabilir.

Dudak Şişmesi Nedenleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Nedenine bağlı olarak, örneğin dudak çatlaması ve güneş yanıkları gibi dudak şişmeleri kısa sürede iyileşir ve gözden kaybolur. Fakat bazı zaman içinde gelişen ve ek belirtileri de beraberinde getiren dudak şişmeleri bir enfeksiyon veya inflamasyon işareti olabilir.

Dudak Şişmesi ile Başka Hangi Belirtiler Oluşabilir?

DİKKAT!!!
Eğer karşılaştığınız dudak şişliğine nefes almada zorluk, ürtiker veya döküntü, yoğun sıkıntı ile birlikte şişlik, ateş, kızarıklık ya da sıcaklık eşlik ediyorsa yaşamı tehdit eden bir durumun işareti olabileceğinden acil tıbbi yardım alınız. Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
AYAK TABANINDA (ALTINDA ) SİĞİL VE TEDAVİSİ
Yumurtalık kanseri
Tansiyon Yüksekliği
Kısırlığın nedenleri (erkek/kadın)
Siğara
DÜŞÜK TANSİYON NEDENLERİ
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.