DUDAK YARALARINA NE İYİ GELİR?

Yaralı ve kuru dudaklar yaygın bir cilt problemidir. Dudaklarda bulunan yaraların kuruması nedeni ile dudak aktivitesi gerektiren gülme, ısırma yada esneme gibi basit faaliyetler sonucunda yaralar bir türlü iyileşme fırsatı bulamaz. İyi bir bakım yaparak bu süreci son derece kısaltmanız mümkün.

1- Çatlamış dudaklar için petrol bazlı bakım ürünü olan vazelinden uzak durun. Vazelin yaraların iyileşmesi için uygun değildir. Fakat yaraların iyileşmesinde uygun olmaması, diğer bakım konularında da yararsız olduğu anlamına gelmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Basit ve Etkili Bir Nemlendirici: VAZELİN

2- Kullanacağınız kaliteli bir dudak kremi size yardımcı olabilir. Balmumu ve bitkisel kökenli yağlar içeren kremler tercih edebilirsiniz. Bal içeren kremler belki de en iyisidir, çünkü bunlar havadaki nemi tutma özelliğindedir. Dudak kremi, ruj gibi şeyler satın alırken içeriğine bakarak dudaklarınıza yardımcı olacak şeyler içerip içermediğini kontrol edebilirdiniz.

3- Sık sık melisa içeren kremler kullanın.

Dudak Çatlaması Nedenleri? Bu Konuda Ne Yapabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

4- Dışarıda soğuk hava olduğunda her zaman yüzünüzü örtecek bir şeyler kullanın. Düşünsenize, soğuktan vücudunuzu korumak için giysiler giyiliyor fakat neden yüz için aynı şeyler yapılmıyor?

5- Dudaklarınızın ölü derisi uzaklaşması sonucu dudaklarınız olabildiği kadar güzel görünecektir.

Dolgun Dudaklar İçin Formüller

6- İyi bir nemlendiriciniz olsun. Bu nemlendiriciler kortizon bazlı olabilir. Gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra nemlendirici dudaklarınız çevresine uygulayın.

7- Tuzsuz tereyağını alın ve dudaklarınız üzerine uygulayın. Bu uygulama dudaklarınız hem daha sağlıklı hem de daha parlak yapacaktır.

Pembe Dudaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Dudak Yaralarına Ne İyi GelirÖNEMLİ İPUÇLARI

Dudak bakımı yapılırken vücudun susuz kalmamasına dikkat edilmelidir. Vücudun optimum sulu hali diğer sağlık sorunlarını da ortadan kaldıracaktır.

Yatmadan önce odanızı nemlendirin.

Duşa yada dişlerinizi fırçaladıktan sonra sıcak bir bez ile dudaklarınızın biraz soyulmasına katkıda bulunun.

Dudaklarınızda yaralar varsa, üzerine buz küpleri koyarak daha hızlı uzaklaşmalarını sağlayın. Bu yaraların nedenine bağlı olarak doktora görünün ve düzenli olarak ilaçlarınızı kullanın.

Diş fırçası ile nazik bir ovalama yaparak dudaklarınızdan ölü deriyi kaldırabilirsiniz.

Uyumadan önce, bir kaba biraz ılık süt ve tuz koyarak düzenli olarak yüzünüze uygulayın. Bir ya da iki ay içinde cildinizdeki parlaklık ve nemi göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yağ Aldırma
Şeytan Tırnağı Nasıl Alınır?
Tırnak Batması
İğneli Epilasyon Nedir? Fiyatları
Elektroliz Epilasyon
Kırışıklıklara Karşı Retin-A
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.