Bir okurumuzun sitemize yazmış olduğu Dukan Diyeti Tecrübesini aynen aktarıyoruz. Bu tecrübeden faydalanabileceğinizi düşünüyoruz.

Gamze:

Ben dukan diyeti yaptım. Diyete 2013 yılının ocak ayında başladım yaklaşık 4 ayda 14 kilo verdim Nisan başına kadar dukan diyetin devam etti. Diyete başlamadan önce kitabı aldım okudum. Diyeti uygularken kitapta yazanları harfiyen yaptım. Kitap kullanım kılavuzu gibi sık sık buradan faydalanabiliyorsunuz.

Dukan Diyeti esnasında diyete sadık kalmanıza rağmen bir zaman sonra kilo vermeniz duruyor. Bu sürede kabızlık sorunu da yaşıyorsunuz. Ancak paniğe kapılmanıza gerek yok. Çünkü doktor dukan bunların hepsini kitabında açıklıyor ve karşılaştığınız tüm problemlere çözümünü de yine dukan diyeti kitabında yazıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

düşük kalori diyetiDiyete karar verip başlayınca 4 ayda 14 kiloyu rahatlıkla atabiliyorsunuz(ben öyle yaptım :) Ancak hayat boyu devam edecek olan kısıma(Koruma devresi) gelince kilolarım bir daha gelmez düşüncesi ile nasıl olsa zayıflamanın yolunu buldum istediğim zaman zayıflarım düşüncesi oluşmaya başlıyor. Bu düşünce tekrardan kilo almanıza neden olan en büyük tehlikedir. Yani diyet kilolarınızdan geri dönüşsüz şekilde kurtulmanızı sağlamıyor. Ben dukan diyetini çok başarılı bir şekilde uyguladım, 2,5 yıl da bu diyete göre beslendim, sayısız kişiye tavsiye ettim. Ancak, evlendikten sonra diyete devam etmeme rağmen 10 kilo aldım. Neden kilo aldığımı bir türlü anlayamadım. Bu kiloların sebebini doktora giderek araştırmama ve bir çok tahlil yaptırmama rağmen öğrenemedim. Şuan artık dukan diyeti yapacak kararlılığım ve iradem yok ben de başka yollar arıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşanmış gerçek bir tecrübeden yararlanmanız dileğiyle iyi günler…

Teşekkürler Gamze hanım.

Dukan diyeti kilolardan sonsuza kadar kurtulmanızı sağlamaz. Eğer kilolarınız varsa bu kilolardan çabuk hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Diyetten sonra verilen kiloların alınması mümkündür. Sizin de hamilelik gibi özel bir durumunuz var. Hamilelik sırasında kadın vücudunun işleyişi tamamen değişir. Hormonal dengelerdeki değişimler, bedende beslenmesi gereken 2. bir varlığım mevcudiyeti gibi faktörler kilo alınımını hızlandırır. Bazı durumlarda metabolizmadaki değişimlerden dolayı yeterli beslenseniz de kilo alımını engelleyemezsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan dukan diyeti hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Dukan Diyeti Dukan diyeti hakkında geniş bilgiler alabileceğiniz bir konu başlığıdır.

Dukan Diyeti Kitabı Dukan kitabı hakkında bilgiler buradadır.

Dukan Yorumları Dukan diyeti yorumları.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Fulton diyeti
Yağ Aldırma
DİYETE YARDIMCI İPUÇLARI
Hurma Diyeti
Yumuşak Besin Diyeti Nasıl Yapılır
diyet nasıl yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.