Egzersiz Yapmadan Kilo Vermek

Egzersiz kilo vermeyi hızlandıran bir faktördür. Ancak şu da bir gerçektir ki günümüz insanı vakit sıkıntısı çekmektedir. Gerek zaman darlığı gerekse de yer darlığı egzersiz yapmayı bir çok insana imkansız kılmaktadır. Bu durumda egzersiz olmadan kilo vermenin kalori yakmanın yolları nelerdir sorusunun cevabı önem kazanmaktadır.

Yazımızda bazı tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyeler teorikte yağ yakmayı kolaylaştırıcı telkinler ancak kişiden kişiye değişen vücut tipleri ve metabolik aktivasyon yazımızı geçersiz kılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı Yağlar Tüketin:

Araştırmalar kahvaltıda tüketilecek olan bir miktar yağın, yağ metabolizamasını harekete geçirebileceğini göstermiştir. 2 yumurtayla birlikte alınacak 1 yemek kaşığı zeytin yağı yada pişmiş kanola yağı, 1 dilim kepekli tost, 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 1 dilim peynir 1 avokado dilimi iyi bir kahvaltı tercihi olabilir.

Soğuk Su:

Detaylı araştırmalar soğuk suyun insan metabolizmasını harekete geçirdiğini kanıtlamıştır. Gün boyu alacağınız 8 bardak suyun metabolizmanızda %30 oranında artış sağlayacağını tahmin ediyoruz. Özellikle her yemekten hemen önce soğuk bir bardak su içmeniz vücudunuzun kalori yakmasını sağlayacaktır.

Tahıllar:

Tahıllar günlük kalori ihtiyacımız için iyi bir tercihtir. İşlenmiş tahılların daha fazla kalori içerdiği ise bir gerçektir. Yemeklerdeki tahılların yarısını kepekli olanından seçmeniz buradan aldığınız kaloriyi yarı yarıya düşürecektir. Özellikle kepekli ekmeğin sindirilmesinde vücut daha fazla kalori harcayacağından metabolizmanız daha az kalori alacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Baharatlar:

Tarçın, zencefil gibi baharatlar vücut sıcaklığını artırıcı etkiye sahip baharatlardır. Bu durum vücudun kalori yakmasını sağlar.

Yemekleriniz ve eklerinde alacağınız zencefil ve tarçın çok faydalı bir destek olacaktır.

Kaslarınızı sıkıp Bırakmak:

Oturduğunuz yerde ayaklarınızı hareket ettirmek yada kalçalarınızı sıkıp bırakmak kalori yakma açısından faydalı olabilir. Günlük işlerinizde hızlı davranmak ritmik hareketlerle iş yapmak vücudunuzdaki kalorilerin yanmasını sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
işyeri diyeti
Mideyi Sararak Kilo Verilir Mi
Termal sauna şort şikayet yorumları
Dr. Mehmet Öz Bel İnceltme Yöntemleri
Dr. Ayça Kaya tok tutan yoğurtlu salata tarifi
Kolay Kilo Vermenin Sırları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.