EKİNEZYA KAPSÜLÜ
ekinezya kapsülüEkinezya bitkisi ”yiğidi öldür, hakkını yeme” sözünün hakkını tam veren bir bitkidir. Kapsüller, halk arasında “Koni Çiçeği” adı verilen, bilimsel olarak ise Echinacea purpurea denilen bitkiden doğal olarak elde edilmektedir. Bitkiden elde edilen kapsüller özellikle kış aylarında insanı bir zırh gibi korumaktadır. Bu üstün yeteneğini, mevcudiyetinin temelinde olan önemli maddeler ve bu maddelerin bağışıklık sistemine olan etkisi yer almaktadır. Bu etkiyi ilk kez Amerika yerlileri olan “Kızılderililer” tarafından fark edilmiştir.
Kapsüller kullanıldıktan 5 gün içinde, bağışıklık sisteminin gücünü %50-%120 oranında arttırdığı saptanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Genelde 350 mg. olan Ekinezya kapsüllerinin günde iki kez, yemeklerden önce bir tane kullanılması önerilmektedir.
Ekinezya kapsülleri, kişinin sağlığına katkıda bulunabilecek doğal bir destek üründür.

İÇİNDEKİ ETKEN MADDELER NELERDİR?

Echinacoside, poli-sakkarit, poli-asetilen, gliko-protein,  cafeic asit, tri-glikosid, betain, seskiteren, karyofilen, bakır, demir, protein, yağ asitleri  ve A, C, E vitaminleri içerir.

KULLANILDIĞI YERLERDEN BAZILARI

  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için kış hastalıkları ve domuz gribine karşı doğal koruma sağlar. Bunu akyuvarların sayı ve aktivitesini artırarak başarmaktadır. T- lenfositlerini ve makrofaj sayısını artırmaktadır.
  • Virüslerle doğal mücadelede önemli rol oynar. Bu başarıyı ‘interferon’ adlı maddenin üretimini arttırma yolu sağlamaktadır. Nezle, grip gibi virütik hastalıklarda gözle görülebilir iyileşme sağlar. 
  • Üst solunum yolları hastalıklarının tedavisine destek vermektedir.
  • Yaraların iyileşmesini sağlar.

SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
TAVUK KOLLAJENİ
BLOND PSYLLİUM
SARI KANTARON (St.John 's wort)
THEANİNE
BUTTERBUR
IPRİFLAVON OSTEOPOROZU ÖNLER
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.