EKLEM AĞRILARI

eklem ağrılarıEklem ağrısı çoğu zaman yakındığımız hastalıklardan bir tanesidir. Bazı zamanlar hayatımızın akışını devam ettirmemize engel olmasada bazı zamanlarda dizlerimizin arkasında meydana gelen eklem ağrıları ise ciddi anlamda yürümemizi zorlaştırır. Eklem ağrıları insanlar tarafından ilk zamanlarında farkedilmemekte, farkedilse bile umursanmamaktadır. Bu yüzden Eklem ağrıları gittikçe artarak kişinin hayatını zorlaştırıcı bir hal alabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Eklem Ağrısı Nedir?

Eklem ağrısı, özellikle parmaklarımızda, ayağımızın topuklarında meydana gelmekle birlikte vücudun eklem olan her yerinde gözlenebilir. Çoğu zaman bu ağrılar kişi için rahatsız edici olmasada vücudun belirli yerlerinde oluşan bu ağrılar kişiyi rahatsız edici düzeye kadar seyredebilir. Bunun önüne geçmek için erken teşhis çok önemlidir.

Eklem Ağrısı Kimlerde Görülür?

Eklem ağrıları genellikle , et tüketimini fazla yapan kişilerde görülebilmektedir. Ayrıca vücudun sadece belli bir yerine devamlı ağırlık yüklenmesi uzun yıllar sonra kişide eklem ağrısı oluşturacaktır. Ayrıca uzun yıllar kendisinde önemsemediği küçük eklem ağrıları da zamanla büyüyerek kişide ciddi anlamda bu ağrılardan rahatsız olduktan sonra farkına varabilmektedir. Metabolizması kuvvetsiz, bağışıklık sistemi dirençsiz olan kişilerde de eklem ağrıları görülebilir.

Eklem Ağrısının Belirtileri Nelerdir?

Eklem ağrısı, kişide ağır bir şekilde ağrının yanı sıra şiddetli olmayan ağrılar şeklinde de seyredebilir. Bazen ise, kişide, nöbet şeklinde de ağrı olabilmektedir. Ayrıca eklem ağrısı, kişide meydana gelebilecek travma ve enfeksiyonlar sonucu da oluşabilmektedir. Veya kişinin metabolizma bozukluğu eklem ağrısının ortaya çıkmasına ön ayak olabilmektedir. Eklem ağrılarının belirtileri ise, genellikle,  kişide oluşan hareket güçlüğü, sertlik, kişide oluşan ağrı ve şişkinliktir. Eğer sizde de eklem ağrısının belirtileri var ise dikkat etmeniz gereken,  hastalığın sadece eklem ağrısı mı olduğu yoksa başka bir hastalığı tetikleyici etkisi mi olduğunu doktorunuza danışarak öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Eklem Ağrısının Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Eklem ağrılarındaki belirtileri yaşıyor iseniz doktorunuza danışarak tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Doktorunuz, ilk muayene sürecinde eklem ağrısının yerini dikkatlice tespit, eklemlerin hareketlerini kontrol edecektir. Daha sonra uygulanacak kan tahlilleri ile vücudunuzda bulunan kan hücrelerinin sayısı doktorunuz tarafından kontrol edilmek istenebilir. Eklem ağrısını tedavi etmek için çeşitli yöntemlerde vardır. Bunlar;

 • Akupunktur Tedavisi : Genellikle bu tedavi yönteminde 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Geleneksel akupunktur ve şok akupunktur tedavileri. Bu yöntemlerle oluşan eklem ağrıları önlenmeye çalışılmaktadır.
 • Kaplıca Tedavisi: Kaplıcalar, içinde bulunan ısı ve mineral suların verdiği etkinin yanı sıra oluşan basıncın etkisiyle belli bir süre uygulanan kaplıca tedavisi eklem ağrılarına iyi gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  mustafa akan

  Merhaba herkese geçmiş olsun,

  Özellikle merdiven çıkarken dizlerimden kütleme sesleri geliyor ve rahatsız ediyordu.Bu sebple gittiğim doktor piyasaya yeni çıkan ve çok etkili olduğunu söylediği Artrix 125ml spreyi önerdi.Eczaneden aldım fiyatıda diğerlerine göre uygundu.Eczacı günde 3 defa 5 puf sıkıp elle hafif masaj yapıp bırakacaksın dedi.Şuan çok iyiyim dizlerimden kütleme sesleri kesildi merdivenleri daha rahat çıkıyorum

  Ahmet demir

  Merhaba dizilerimde ağrılar vardı eczaneden Artrix 125ml sprey önerdiler.ürün türkıye de ilk ve tekmis ben çok memnun kaldım ,ayni şikayetleri olanlara tavsiye ederim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Karbonmonoksit Zehirlenmesi
Sağlıklı beslenme – yaşam
Kolesterole İyi Gelen 9 Besin
ANTİOKSİDAN İÇEREN 20 BESİN
Genç Kalmanın Sırları 2
2013’ün EN İYİ BESLENME ÖĞELERİ
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.