EL KIRIŞIKLIKLARI İÇİN KREM

Eller vücuttaki en fazla kullanılan organ olmalarının yanı sıra dışarıda kalmaları nedeni ile güneş ışığına maruz kalma, yıkama, deterjanlara maruz kalma yada kuruma gibi birçok nedene bağlı olarak daha hızlı yaşlanma belirtisi gösterme eğilimindedirler. Eller adeta yaşın bir yansıması olduğunu da söyleyebiliriz. Ellerinizde oluşmaya başlayan ince çizgilerin yok edilmesine katkıda bulunmanın en önemli yolu el kremi kullanmaktır. Bu el kremleri arasında anti-aging yaşlanma karşıtı içeriğe sahip, hem nemlendirici aynı zamanda da gün yada gece boyunca kullanabilir olmalıdır. Bu özelliklerin tümü bir araya geldiğinde gözle görülebilir yoğun bir tedavi ortaya çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Anti-aging nedir? Nasıl Yapılır?

HAZIRLIK

Öncelikle ellerin tam olarak kremi emebilmesi için eller hazırlanmalıdır. Bu bağlamda eller keselenerek ellerin üst tabakasındaki ölü deri tabakası uzaklaştırılmalıdır. Bu işlem kullandığınız kremin cildinizin sadece üst tabakasına değil, daha derinlere nüfuz etmesine olanak sağlayarak daha nemli ve yumuşak olmasına katkıda bulunacaktır. Bu nedenle yaklaşık iki dakika kadar ellerinizdeki ölü deri ve kir tabakasını kaldırmalısınız. Bu işlem sonrasında ise cildinizi kurutmaması açısından sıcak su ile değil, ılık su ile durulamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Ev Yapımı Anti-Aging Yüz Maskesi 

GÜNDÜZ KULLANIMI

Güneş ve kurumaya karşı cildinizi korumak için gün boyunca el kremi uygulayın. UV ışınlar kırışıklıkların başlıca nedenlerinden biridir ve bu bakımdan kullandığınız el kreminin en az SPF 15 yada daha fazla olmasına özen gösteriniz. Mümkün olduğu kadar ellerinizi güneşte bırakmaktan ve retinal gibi aktif içeriklerden kaçının. Ellerinizi her yıkadıktan sonra el kreminizi tekrar uygulayın.

Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendiriciler

GECE UYGULAMASI

Gündüz olduğu kadar gece boyunca da ellerin bakımını yapmak önemlidir. Geceleri ellerinizi onarıcı ve ince çizgileri yumuşatıcı bir el kremi kullanmanız isabetli bir karar olacaktır. Ayrıca ellerinizdeki nemi korumak için de gliserin bazlı serum yada krem ile masaj yapabilirsiniz. Buna ilaveten derin kırışıklıkların tedavi edilmesi maksadı ile retinol içeren el kremleri kullanın. Daha sonra yatmadan önce ellerinizi bir pamuk bir eldiven ile örtün ve nemin ellerinizde kalmasını sağlayın. Alternatif olarak alfa hidroksi asit el kremi kullanarak kuru ciltlerin ölü deri tabakasının uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca ellerdeki kırışıklıkların geciktirilmesi için şampuan ve duş jeli kullandığınızda sadece parmak uçlarınızla masaj yapın. Elleriniz için kullandığınız temizleme ürünlerinin sülfat içermediğine emin olun. Soğuk havalarda, güneş ve rüzgardan ellerinizi korumak için eldiven giyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kadınlarda saç dökülmesi için doğal çözümler
İyi Bir Makyajın İncelikleri Nelerdir?
Yüz ve Vücut İçin Cilt Tazeleme
10 Dakikada Daha Genç Görünme
Sırttaki Sivilceler Nasıl Giderilir
Cansız Saçları Canlandırma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.