EL ŞİŞMESİ

Sponsorlu Bağlantılar

EL ŞİŞMESİ
El şişmesi elin doku veya eklemlerine sıvısı birikmesinin ya da iltihabın bir işaretidir. Ödem olarak da isimlendirilen el şişmesi ciddi enfeksiyonlar, travma ve diğer anormal koşullar sonucu ortaya çıkabilir. Nedenine bağlı olarak el şişmeleri egzersiz sırasında veya sonrasında ortaya çıkabilmektedir. Bu genelde ciddi bir problem olarak görülmez ve kısa sürelidir.

Fakat kronik el şişlikleri yada zaman içinde şişmenin oluşması akla daha ciddi problemleri getimelidir. Bunlardan en kuşkulu olanı ise artrittir. Artrit bir enflamasyonun göstergesidir. Ayrıca el şişmeleri bir kemik kırığı gibi ortopedik koşullardan kaynaklanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

El şişmeleri ciddi bir hastalık veya bozukluğun bir habercisi olabileceğinden, şişliğe ağrı, kızarıklık ya da sıcaklık gibi semptomlarda eşlik ettiğinde acil tıbbi yardım için bir doktora başvurmalısınız.

EL ŞİŞMESİNİN NEDENLERİ MAKALESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
  • Kanal D Doktorum Programı
  • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

  • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
  • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

  • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
  • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor