EL ŞİŞMESİ
El şişmesi elin doku veya eklemlerine sıvısı birikmesinin ya da iltihabın bir işaretidir. Ödem olarak da isimlendirilen el şişmesi ciddi enfeksiyonlar, travma ve diğer anormal koşullar sonucu ortaya çıkabilir. Nedenine bağlı olarak el şişmeleri egzersiz sırasında veya sonrasında ortaya çıkabilmektedir. Bu genelde ciddi bir problem olarak görülmez ve kısa sürelidir.

El Şişmesi İle Başka Hangi Belirtiler Oluşur?

Sponsorlu Bağlantılar

Fakat kronik el şişlikleri yada zaman içinde şişmenin oluşması akla daha ciddi problemleri getimelidir. Bunlardan en kuşkulu olanı ise artrittir. Artrit bir enflamasyonun göstergesidir. Ayrıca el şişmeleri bir kemik kırığı gibi ortopedik koşullardan kaynaklanabilir.

El şişmeleri ciddi bir hastalık veya bozukluğun bir habercisi olabileceğinden, şişliğe ağrı, kızarıklık ya da sıcaklık gibi semptomlarda eşlik ettiğinde acil tıbbi yardım için bir doktora başvurmalısınız.

EL ŞİŞMESİNİN NEDENLERİ MAKALESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalıcı Dövme
UNUTKANLIK NEDİR,NEDENLERİ VE TEDAVİSİ
HIV yada AIDS Nasıl Tedavi Edilir?
ASTIM BELİRTİLERİ NELERDİR?
Ayak Parmağı Ağrısı
Gerilim Tipi Baş Ağrısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.