El Titremesi Egzersizleri
el titremesiEllerimiz bizim hayata tutunmamızı sağlayan organlarımızdır. Her organımızın bakıma ihtiyacı olduğu gibi elimizin de genel manada bakıma ihtiyacı vardır. Makalemizde, ellerimizde rahatlıkla uygulayabileceğimiz basit fakat etkili bir egzersiz programı sunuyoruz.

  • Egzersiz halkaları veya plastik topla yumuşak sıkma hareketleri yapılabilir.
  • Bir masanın önüne oturup kollarımızı ve dirseklerimizi masaya temas ettiriyoruz.  Yumruk haline getirdiğimiz ellerimizi ilk önce avuç içi aşağıya bakacak şekilde masaya doğru kaldırıp indiriyoruz. Daha sonra da aynı hareketi avuç içi yukarıya doğru bakacak şekilde kaldırıp indiriyoruz.
  • Bir diğer egzersizimizde ise avuç içlerinin aşağıya doğru bakması gerekir. İlk önce merdane türünde bir cisim ve 1 m civarında ip temin edin. İpi merdaneye sararak ucuna yaklaşık 1 kg bir ağırlık bağlayın. Ucuna ağırlık bağladığınız ipi avuç içi aşağıya bakacak şekilde, elinizi yukarı aşağıya hareket ettirerek sarmaya çalışın.  
  • 3. maddenin tersi de avuç içleri yukarıya doğru bakacak şekilde yapılarak egzersiz kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zigoma
Civanperçemi
Anevrizma
Beta mikrobu
Geçmeyen Uzun Süreli Mide Bulantısı
Mideden Ağza Köpük Gelmesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.