ELEKTROLİZ EPİLASYONElektroliz Epilasyon

Elektroliz epilasyon yöntemi de yüz ve vücudun diğer bölgelerindeki istenmeyen tüylerin alınmasını sağlayan diğer bir seçenektir. Günümüzdeki elektronik cihazları kimyasal enerji ve ısı enerjisini kullanarak saç köklerinin büyümelerini durdurmakta ve saç köklerini yok etmektedir. Oldukça nazik olan bir cihaz kıl köklerine yerleştirildikten sonra bir cımbız yardımıyla kıllar yerinden çıkarılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşlar, yüzdeki kıllar, karın kılları uyluk, göğüs ve bacak kılları gibi vücudun birçok yerindeki istenmeyen kıllanma ve tüyler elektroliz epilasyon yöntemi ile etkili şekilde alınabilmektedir. Çoğu zaman kalıcı bir yan etki ortaya çıkmaktadır ancak yine de bazen geçici şekilde hafif kızarıklıklar görülebilir ciltte.

İstenmeyen tüylerin uzama nedenleri nedir?

Kıl büyümesi genetik ve hormonal düzeylerle alakalı bir durumdur. Bunların yanında bazı ilaçların kullanılması, tüylerin alınması için başvurulan bazı geçici prosedürler ve çeşitli hastalıklar da istenmeyen tüylerin büyümelerini uyarabilir. Elektroliz epilasyon yöntemi üst dudak üstü, çene ve bikini bölgesi gibi tüylerin olmasının istenmediği bölgeler için tercih edilen bir seçenektir.

Kaç defa elektroliz epilasyon yaptırılması gerekebilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kılların büyümesi birçok farklı nedenden kaynaklanabildiği için elektroliz epilasyon yönteminde de birden fazla seans gerekebilir. Dolayısıyla belli bir bölgedeki istenmeyen tüylerin kalıcı şekilde yok edilmesi için uygulanacak elektroliz epilasyon seansının sayıları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Elektroliz Epilasyon Neden Yapılır

Çoğu kişide bir hafta ve devamında bir sonraki hafta gidilmesi gerekli görülür. Ancak şunu bilmeniz gerekir ki bu gerekli olan seanslardan sonra istenmeyen tüylerinizden kalıcı şekilde kurtulmuş olacaksınız. Her bir tedavi seansı 15 dakika ile bir saat arasında sürebilmektedir.

Elektroliz epilasyon hakkındaki mitler

Birinci Mit: Elektroliz epilasyonun ağrılı olduğu mitidir. Birçok durumda elektroliz işlemi hiçbir rahatsızlık vermez. Modern elektroliz yöntemlerinde karıncalanma gibi rahatsızlıklar minimum düzeye indirilmiştir. Zaten işlem sırasında muhtemelen topikal bir anestezik krem sürülecektir.

İkinci mit: Elektrikli cımbız yöntemi kalıcıdır. FDA ve diğer tıp otoriteleri elektroliz ile tüy almanın kalıcı olduğunu söylemektedir.  Dolayısıyla kullanılan elektrikli cımbız kalıcı şekilde kullanılmaz ve bu şekilde kullanılmasını iddia edip satanların da satması yasaklanmıştır.

Üçüncü mit: Geçici çözüm sağlayan epilasyon yöntemleri daha iyi olabilir. Lazer yöntemi, Flash epilasyon yöntemi ve elektroliz epilasyon yöntemlerinden dışında başvurulan tüy dökücü kremler ve sıvılar da bulunmaktadır. Ancak bu krem ve sıvıların yarattığı sonuç geçicidir kalıcı değildir. Tüy dökücü kremler tüylerin tahriş olmasını sağlayan kimyasallar içerir ve kullanılması da sıkıntılıdır. 

Benzer şekilde beyazlatıcı özelliği olan ürünler de yine sert kimyasallar içermekte ve koyu renkli kılların gizlenmesini kamufle edilmesini hedeflemektedir. Bu ürünler aynı zamanda cildin de rengini değiştirebilir. Ağda yapılması da yine istenmeyen tüyler için geçici bir çözüm sağlayan seçeneklerden biridir. Kendiniz yapabildiğiniz gibi güzellik salonlarında da cilt bakım salonlarında da yaptırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Protez Tırnak
Kozmetik Ürünler Kirpiklere Zarar Veriyor
Burun Estetiği
Saç Bakımı
Yağlı Cilde Ne İyi Gelir
Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske, Bakım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.