ELLERİN BAŞKENTİ TIRNAKLAR VE BAKIMI
Tırnak deyip geçmeyin! “El elden üstündür” denilirken bu üstünlüğü tırnaklarınızla yakalayın. Uyguladığınız tonlarca güzellik yöntemlerine rağmen hala bakımlı görünemiyorsanız bu kesinlikle biçimsiz tırnaklarınız yüzündendir. Buna bir son verin ve sizlere sunduğumuz pratik bakım yöntemlerini uygulayarak tırnaklarınıza biraz nefes aldırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Gün boyunca ilgilendiğiniz birçok iş için ellerinizi kullanırken tırnaklarınızın zarar görüp yıpranmaması mümkün değil. Bu noktada yapmanız gereken, bakımlı tırnaklar için güzellik uzmanlarından aldığımız fikirleri okuyup değerlendirmek.         

İlk olarak işe tırnaklarınızı ve tırnak diplerindeki etleri yumuşatarak başlayın. Bunun için gerekenler ise, tırnaklarınızı gliserinli, ılık suda beş veya on dakika bekletmek. Daha sonra ise kullanılabilir bir makasla dipteki etleri kesmeniz gerekir. Yalnız etlerinizi çok dipten kesmemeye de özen gösterin. Çok fazla tipten kesmeniz kolayca mikrop kapmasına neden olur.

İkinci aşama tırnak kesimi ve törpüsü. Öncelikle tırnaklarınızı asla yemeğin. Tırnaklarınızı keserken de mümkün olduğunca az hamle yaparak kesin çünkü bu tırnakta çatallanmayı önleyecektir. Şayet tırnak boyutunuz geniş ise çok kısa veya çok uzun kesilmesi hiç hoş görünmez. En ideali orta boyda kesip uçlarını törpülemenizdir. İnce ve uzun tırnaklara sahipseniz gönlünüzce kesebilir, uzunluğunuzu isteğiniz ölçüde bırakabilirsiniz. Uzattığınız taktirde uçlarını hafifçe yuvarlayarak törpüleyin, kısalttığınız da ise küt törpülemeniz daha uygun olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ve son aşamada,  tırnaklarınızı artık renklendirebilirsiniz. Oje seçimi yaparken, tırnaklarınızı güçlendirecek ve nemlendirecek bir ürün olmasına dikkat edin. Ojenizi sürdükten sonrada tırnaklarınıza bir kat oje koruyucusu sürmeniz tırnaklarınızın yararına olacaktır. Dilediğiniz taktirde oje koruyucusunu her gün tekrar tekrar sürebilirsiniz. Oje ve oje koruyucunuzu buzdolabında saklamayı da unutmayın.

Tırnak bakımı için bizden birkaç öneri:
-Sağlıklı tırnaklar için sağlıklı beslenmeniz şart. Ne kadar A ve C vitamini, kalsiyum, folik asit, B12 vitamini ve demir içeren besinler tüketirseniz o kadar sağlam tırnaklara sahip olursunuz.

– Bir bayan olarak elleriniz mutlaka deterjan ya da kimyasal içeren ürünlere temas edecektir. Ve tırnaklarınızın kırılmaya elverişli hale gelmesini istemiyorsanız bu ürünlerle temasa geçmeden evvel mutlaka lastik eldiven kullanın.

– Kat kat ayrılmış tırnakların düzelmesi için; yarım çay bardağı lanolin, 1 çay kaşığı badem yağı, 1 kahve kaşığı hint yağını karıştırarak tırnaklarınıza masaj yapın.

– Tırnakları beslemek, canlandırma için ; tatlı badem yağı, limon yağı, E ve F vitamini içeren ürünleri kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
proplyparaben
Evde Cilt Toniği Hazırlamak
Güzelliğiniz Söz konusu, Bu hatalar Sık Yapılıyor
Kadınlarda saç dökülmesi için doğal çözümler
Kafada Sivilce Benzeri Şişlikler
Kış Kilolarından Kurtulmak
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.