Elma Diyeti Nedir?

Elma diyetini uygulayarak yaklaşık bir haftalık bir süre içerisinde ortalama 5-6 kilo zayıflayabilirsiniz. Bu diyeti yapan kişiler en çok kısa bir sürede fazla kilo verdiğinden ve rahat bir şekilde uygulayabildiklerinden dolayı bu beslenme programını uyguladıklarını belirtmektedirler.

Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Elma diyeti uygulaması son derece basit bir diyet türüdür ve yalnızca elma tüketerek uygulanır. Elma meyvesinin içerisinde bulunan bir takım enzimler sayesinde sadece elma ve kahvaltıda bir takım besinleri tüketerek kolaylıkla zayıflayabilirsiniz.

Elma Diyeti Programı

Elma diyeti boyunca bol bol yeşil çay tüketebilirsiniz. Serbest olan tek içecek zaten yalnızca yeşil çaydır ve günlük olarak herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır. Bir haftalık süreçte kahvaltı öğününde yalnızca iki dilim kızarmış kepekli ekmek, light yağsız peynir, domates, zeytin, salatalık ve bir adet haşlanmış yumurta yenmelidir. Bunun dışında gün içerisinde;

1.Gün = 1 Kg Elma

2.Gün = 1.5 Kg Elma

3.Gün = 2 Kg Elma

4.Gün = 1.5 Kg Elma

5.Gün = 1 Kg Elma

6.Gün = 1 Kg Elma tüketilmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Elma diyeti uygulanması basit gibi görünse de aslında biraz sabır isteyen bir diyettir çünkü bir hafta boyunca yalnızca elma yiyerek beslenme şekli herkes için çok kolay olmamaktadır. Fakat bu zorlukların üstesinden gelerek bir hafta içerisinde 5-6 kilo vermeniz mümkündür. Diyet boyunca yeşil çay tüketimi serbesttir ve istediğiniz her saatte tüketebilirsiniz.

Elma Diyeti’nde Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Mide de salgılanan asit oranınız düşük miktarda ise ekşi elma ile diyeti yapabilirsiniz.

– Elmanın içerisinde her ne kadar birçok mineral ve vitamin bulunsa da bu diyet bir şok diyet olduğu için vücudunuzda çeşitli yan etkiler gösterebilmektedir. Bunu uygularken hiçbir zaman unutmayın.

– Diyeti uygulayan kişilerin yorumlarına göre bu diyetin en yaygın yan etkisi kişide uyuşukluk, yorgunluk ve yeterli enerji alamama durumuna neden olmasıdır.

– Diyette tüketilmesi gereken elma yeşil elmadır.

– Bütün insanların metabolizma hızı farklı olduğu için vereceği kilo miktarıda değişkenlik gösterebilmektedir. Haftada 5-6 kilo ortalama bir rakamdır ve kimi insanlarda bu rakam 10’lara çıkarken kimi insanlarda ise ne yazık ki 2’yi geçemeyebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    melos

    arkadaslabu diyeti ne zmn kdr yapabilirim ben cook kioluyum kendimide coook kötü hisse ediyorum . piskolojim tamamen bozuldu bu kilo yüzünde cevrem tarafindan hic sevilmiyorum . bide benden asiri ter kokusu gelio herkes de yüzüme vuruyo. bu diyeti <
    yapicam ama öglenleri arkadaslarla iseyemegine gidiyorum ve onlarla yemek zorundayim .lütfenn bana yardimci olun simdiden tsk .:(

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Genç Kızlar Diyet Nasıl İle Kilo Verebilir
ünlülere kilo verdiren diyet
Doğru Bir Diyet Nasıl Seçilir
diyet için yapılması gerekenler
Mehmet Öz'ün Diyet Tavsiyeleri
Yumuşak Besin Diyeti Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.