EMZİRİRKEN KİLO VERMEEmzirirken Kilo Verme

Emzirme sırasında kilo vermek emziren annelerin fazlaca kalori almaları gerektiğinden dolayı zor olmaktadır. Çünkü emziren bir annenin asla günlük 1.800 kalorinin altına düşmemesi gerekir. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizler ile emzirme döneminde de karın yağlarından kurtulabilirsiniz. Gebelik esnasında aldığınız kiloları ve yağları vermeniz yaklaşık 6 ayınızı alabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Emzirme döneminde kilo vermeye yardımcı olacak bazı önemli adımlar ve ipuçları şunlardır:

Düzenli beslenin. Üç saatlik dilimler şeklinde besleniniz. Bu sürenin kısa olması çok acıkmanızı önleyerek daha az yemenizi kolaylaştıracaktır. Ana öğünler arasında fındık gibi atıştırmalıklar tüketilmesi uygun olacaktır. Eğer karın yağlarını eritmek istiyorsanız sağlık beslenmeniz önemlidir. Emzirme sırasında günlük yaklaşık 850 kalori kaybedilir. Ama bu kalori açığını karşılamak için sağlıklı bir diyet takip etmeniz ve yeterli miktarda kalori almanız gerekmektedir.

Doğum Sonrası Zayıflama

Vücudunuzun su ihtiyacını karşılamak için yeterli miktarda su içiniz. Özellikle egzersiz yapılırken vücudun susuz kalmaması hayati önem taşır. Dehidrasyon (vücudun susuz kalması) gereksiz yorgunluğa yol açar. Yeterli miktarda su içip içmediğinizi idrarın renginden anlayabilirsiniz. Eğer rengi açık sarı ise vücut hidratedir, eğer koyu renkli ve yoğun ise su tüketmeniz gerektiğine işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Emzirme Sırasında Nasıl ZayıflanırBesin değeri yüksek ve proteince zengin besinlerle beslenin. İşlenmiş gıdalardan uzak durmaya çalışınız. Bu şekilde beslenmeniz sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, süt kalitesinin de artmasını sağlar. Fıstık ezmesi ve süt kalori değeri açısından zengin ve sağlıklı besinlerdir. Sebze ve meyveler gibi lif açısından zengin besinler de sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez bileşenleridir. Ayrıca yağlı yiyeceklerden kaçının.

Yaptığınız egzersizlerin karın kaslarını çalıştırmasına yoğunlaşın. Karın ve mide kaslarını çalıştırmanız o bölgelerdeki kas tonusunu yükseltecektir. Pilates ile bu bölgelerin çalışmasını sağlayan birçok hareket bulunmaktadır. Pilatese göre daha yoğun ve daha ağır egzersizler de yapılabilir. Elastik bantlar ve ağırlık plaka ve barları ile bunlar gerçekleştirilebilir. Tabi ki öncesinde bir doktora danışılması önerilir. Gebeliğin ve doğumun doğal sürecinden dolayı karın kaslarını eski durumuna kavuşturmak için egzersizler önemli rol oynar.

Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Düzenli kardiyo egzersizleri yapın. Yapılan bir yürüyüş egzersizi, karın bölgesi dahil olmak üzere hem hızlı kilo verilmesinde hem de vücudun genel sağlık durumunun iyileştirilmesinde etkili bir spordur. Doğumdan sonra başlanabilecek riski ve maliyeti olmayan son faydalı derece bir spordur. Bununla birlikte aşırıya kaçılmaması gerekir. Hem gebelik sırasında hem de doğumdan sonra belli bir düzen içinde ve endişeye yol açmayacak şekilde yürüyüş yapılabilir. Kardiyo egzersizleri içinde en çok önerileni yürüyüştür.

ÖNEMLİ BİLGİ

Bir multi-vitamin ya da diyet takviyesi almanız hem sizin hem de bebeğiniz için besinlerle alamadığınız gerekli beslenme gereksinimlerini karşılayacaktır.

DİKKAT!!!

Doğumdan sonra kilo verme amacıyla yapılacak egzersizlere başlamak için yaklaşık iki hafta beklenmesi tavsiye edilir. Bu süre zarfında trent diyet planlarından, hızlı kilo verme reklamı yapılan ürünlerden, yağ yakma ilaçlarından, diyet tabletlerinden ve doğal takviyelerden kaçının. Bu tür sıklıkla reklamları yapılan ve kısa sürede abartılı kilo verme vaadinde bulunan ürünlerden herkesin kaçınması tavsiye edilmekle birlikte, emzirme yapan kadınların daha dikkatli olmaları gerekir

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lohusalıkta Cinsellik
KASIK AĞRISI
Gebeliğin 20. Haftası
Çocuklarla Seyahat
Çocuklarla İnatlaşmadan Söz Dinletme
Çocukta Gelişim
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.