EMZİRME POZİSYONLARIEmzirme Pozisyonları

Eğer ikizleriniz varsa, ayrı ayrı emzirmelisiniz. Eğer aynı anda emzirebilirim diyorsanız o zaman her kolunuza birini futbol topu kucaklar gibi alarak emziriniz.

Dirseklerinizin bükük kısmına alınız bebeği. Sırtı üstü bu şekilde yatan bebekler daha rahat edecektir. Kucağınıza yastık koyarak da daha rahat bir emzirme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk defa emzirenler için emzirmek garip gelebilir. Bu nedenle kendinizi ve bebeğinizi rahat ettirene kadar değişik emzirme pozisyonları denemeye devam ediniz.

Klasik beşik tutuşu en yaygın emzirme pozisyonudur. Bunda annenin sırtını destekleyen rahat bir koltukta oturması ve memeyi C şeklinde tutarak desteklemesi vardır. Bebeğin yüzü, karnı ve dizleri anneye dönük şekilde memeye dayanır. Bebeğin başı dirseğin çukur kısmında bulunmalıdır. Kolların yorulmaması için gerekirse yastıkla destek sağlanabilir.

Emzirme TeknikleriDoğru Emzirme

Sponsorlu Bağlantılar

Futbol tutuş emzirme pozisyonunda ise, bebeğin bacakları koltuğun altından sarkıtılır. Bebeğin başı elle desteklenerek gerekirse bir de yastıkla kullanılır. Bu tutuş meme kontrolü ve bebeğin emişi açısından kolaydır. İkiz bebeği olan anneler için idealdir. Ayrıca sezaryenle doğum yapan veya göğüsleri büyük olan anneler için uygundur.

Çapraz-beşik tutma erken ilk zamanlar için idealdir. Bir sandalyeye dik oturarak yan kollarından da destek alınabilir. Bebeği bir kolunuza yatırırken diğer elinizle de bebeğin başının arkasını destekleyin. Memeyi bebeğe yetiştirmek için öne veya arkaya eğilmeyin. Bunun yerine bebeği kendinize yaklaştırınız.

Çapraz beşik tutuşunda ise memeyi yakalama problemi olan, küçük veya erken doğan bebeklerin anneleri için uygundur. Bebeği emzireceğiniz memenin aksi tarafındaki kolunuzun içine yatırmak suretiyle emzirme yapılır. Bebeğinizin vücudu size dönük ve meme hizasında olmalıdır. Bu şekilde bebeğin başı daha rahat kontrol edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çocukta Gelişim
Çocuğun Ateşi Yükselirse
Boşanma ve Çocuk
Taksoplazmozis
0-6 Aylık Bebeğin Beslenmesi
9 Ay
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.