ENERJİ İÇECEKLERİ KİLO ALDIRIR MI?

Enerji içecekleri özellikle ergen gençler arasında çılgınca düşünülmeden tüketilen içeceklerden biridir. İçerdiği yüksek miktarda karbonhidrat, mineral, tatlandırıcılar, efedrin, ginseng ve kafein nedeni ile sadece şişmanlamaya katkıda bulunmasının dışında sağlığa olumsuz diğer etkileri de bulunmaktadır. Örnek olarak yaklaşık on dört kat kadar fazla olan kafein nedeni ile sık tüketen kişi ciddi kalp sorunları ve ölüm riski taşımaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Enerji içecekleri yüksek enerji vermesine bağlı olarak kalorisi de oldukça yüksektir. Bu nedenle zayıflama diyeti yapan kişilerde enerji içecekleri önerilmez. Bazı kişilerde öğünlerini çok kısarak sadece enerji içecekleri içerek günlerini geçiriyorlar. Bunun yanı sıra çok hızlı kilo verdiklerini düşünüyorlar. Fakat bu çok tehlikeli bir durumdur. Hem enerji içeceklerinden alınan kafein miktarına bağlı olarak kısmi bir uyarılma yaşanıyor ve vücudunun iyi olduğunu hissediyor. Bunun yanı sıra enerji içeceği ile çok yüklü miktarda şeker alımı yaşanıyor. Doktorlar enerji içeceklerini zayıflama döneminde önermiyorlar.

Herhangi bir diyet yapmayan kişi sıklıkla enerji içeceği tüketiyorsa devamında muhakkak kilo artışı olacaktır. Çünkü enerji içecekleri uyarılmaya bağlı olarak iştahı arttırabilir. Aynı zamanda yüksek kaloriye sahip oldukları için günlük alınan enerjiye ek olarak yüksek enerji vücutta meydana gelebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Seçil Kenar İle Sağlıklı Zayıflama
HANGİ KAN GRUBU NASIL BESLENMELİ
ENERJİ İÇECEKLERİ KİLO ALDIRIR MI?
Ender Saraç
Zaza Yurtsever'in Diyet Önerileri
Ülser Diyetleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.