ENGİNAR KAPSÜLÜ
Tıpta Cynara scolymus olarak isimlendirilen enginar bitkisi, yapısında bulunan çeşitli kimyasalların vücuda sağladığı yararlardan dolayı bilim insanlarının dikkatini üzerinde toplamayı başarmıştır. Mavi- mor renkte çiçekleri olan enginarın yapısındaki en önemli etken madde kendine bilimsel adı veren cynarin” adlı kimyasal maddedir. Günümüzde insanların şifalı bitkilerden yararlanma yollarını kolaylaştırmak için enginar kapsülleri üretilmiş ve bu kapsüller de piyasada çok uygun fiyata satışa sunulmuştur. Ya da internet üzerinden bir siparişle bir tuş kadar yakınınızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Enginar kapsülleri yetişkinler rahatlıkla kullanabilmekte, ortalama doz olarak ise bu kapsüllerden(620mg) 2- 3 adet aç ya da tok karına tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Enginarda A, E ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor gibi çeşitli mineraller orta seviyede bulunur. Enginarda bulunan “cynarin” adlı madde, birincil derecede karaciğer daha sonra ise safra kesesi, böbrekler ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Yazımızda enginar kapsülünün faydalarından bir kaçını okuyacaksınız.

FAYDALARI NELERDİR?

  • Cynarin, karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, alkol ve yağın vücuttan, atılımına yardımcı olur.
  • Kolesterolü düşürür.
  • Karaciğerdeki kan dolaşımını arttırmaktadır.
  • Hücre bölünmesini teşvik etmektedir. Karaciğerin kendini yenilemesine etkili rol oynar.
  • Sindirime destek olur.
  • Karaciğerdeki safra yapımını artırır.
  • İncebağırsağa safra salınımını artırır.
  • Detoksikasyon işlevinde yani zehirsizleştirmede karaciğere yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Aynısafanın Faydaları
HODAN
ZEYTİNYAĞI SAĞLIK DEMEK
Okaliptüs
Kuş Otu
Papaya ve Çekirdeğinin Faydaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.