Epilasyon Yöntemleri
Kadınlar için güzel görünme yolunda geçmeleri gereken önemli engellerden bir tanesi de istenmeyen tüyler ve bu tüylerden kurtulma yollarıdır.

İstenmeyen bu tüyler kadının kendini daha güzel hissetmesi yolunda önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Ve bu engeli aşmak oldukça can yakıcı bir durum alabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizlere aşağıda istenmeyen tüylerden kurtulmanız için uygulayabileceğiniz bazı epilasyon yöntemlerinden bahsedeceğim. Bu epilasyon yöntemlerinden dilediğinizi kullanmakta serbestsiniz. Sonuçta hepsi aynı amaca hizmet ediyor.

Cımbız İle Epilasyon
En uygun maliyetli epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Kısa sürede az sayıdaki istenmeyen tüyde başarılı bir sonuç sağlasa da çok sayıdaki istenmeyen tüy için biraz uzun süren bir çalışma gerektirebilmektedir.

Cımbız ile istenmeyen tüyleri alırken özellikle kaş çevresinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bir enfeksiyon sorununa karşı burun kıllarının cımbız ile alınması oldukça tehlikelidir. Geniş bir bölgede yoğun bir çalışma yapacaksanız bu cımbız olayını tavsiye etmiyoruz. Çünkü hem çok uğraştırır hem de çok fazla acı çekmenize sebebiyet verecektir.

Cımbızı kullandıktan sonra güzelce temizlemek gerekecektir. Bunun için alkol ile dezenfekte etme yoluna gidebilirsiniz. Cımbız ile tüylerinizden kurtulurken tüylerin uzama yoluna göre cımbızı kullanmanız daha az acı duymanızı sağlayacaktır. Ayrıca sıcak bir bez ile tüylerin alınacağı bölge ısıtılırsa cımbız görevini daha iyi görecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağda İle Epilasyon
Geleneksel istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olarak Ağda’yı ele alabiliriz. Kullanılmayacak ya da bu iş içi satın alınmış bir bezi ağda içerisine bastırarak istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye yapıştırmak sureti ile bu epilasyon yöntemi uygulanmaktadır. Günümüzde birçok kişi ve güzellik salonu bu yöntemi uygulamaya devam etmektedir.

Ağda çok fazla acı vermesine rağmen hızlı ve pratiktir. Zaman içerisinde daha profesyonel olarak ağda yapabilirsiniz. Bazı ağda bantları ile de daha az acı duyarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Sarartma Yöntemi
Bu yöntem kılların alınması esasına dayalı bir yöntem değildir. Bu yöntemde kılların rengi ten rengine yakın bir renge getirilerek dışarıdan görünmesi engellenmektedir.

Sarartma işlemi duruma göre 2 ya da 3 hafta arasında bir uygulanması gereken bir yöntemdir. Uygun ürünler kullanılmazsa bazı cilt sorunlarına sebebiyet verebilmektedir.

İplik İle Epilasyon
Daha çok güzellik salonlarında uzmanlar tarafından yapılan bir epilasyon yöntemidir. Bacaklarda değil de yüz ve çevresinde verim alınabilir. Kişinin tek başına yapması hem ağrılı hem de uzun süreli olmasına sebep olacaktır. Kaş ve yüz tüylerinizi bir güzellik uzmanında bu şekilde aldırabilir veya kendiniz zaman içerisinde pratiklik kazanarak alabilirsiniz. Cımbızdan daha hızlı ve kalıcı bir yöntemdir. Ancak geniş bir bölgede oldukça zorlu bir yöntem olacaktır.

Traş Yöntemi ile Epilasyon
Traş ile epilasyon yöntemi bilinen erkek traşı olayıdır. Tek bıçaklı ya da çok bıçaklı ürünler ile bu şekilde bir istenmeyen tüy operasyonu yapılabilir. Acısı olmayan bir yöntemdir. Ancak uzun soluklu değildir. Birkaç saat ya da birkaç gün içerisinde eski haline ulaşması kuvvetle ihtimaldir. Birde özensiz bir traş cildin kesilmesine ya da tahriş olmasına sebebiyet verecektir.

Epilatör İle Epilasyon
Oldukça fazla can yakmasına rağmen hızlı ve geniş bölgelerde başarılı bir uygulama olması sebebiyle tercih edilen bir epilasyon aracıdır.
Traş makinesi gibi olan ancak içerisindeki cımbız türü iğneler ile kılı kesmek yerine çekmeyi deneyen bir cihazdır Epilatör. Kılların belli bir uzunlukta olması gereklidir makinenin işini görebilmesi için. Ayrıca hassas bölgelerde sıkıntı yaratabilmektedir. Epilasyon makineleri son zamanlarda çeşitli yöntemler kullanarak acıyı azaltmaya çalışmaktadır.

Tüy Dökücü Kremler ile Epilasyon
Cilt üzerinde bulunan kılların canlılıklarını bozarak dökülmelerini sağlayan kremlerdir. Kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilirler. Buna bağlı olarak tahriş ya da alerjiye sebebiyet verebilirler. 2-3 günde bir yenilenmesi gereken bu yöntemde özellikle hassas bölgelere uygulama yapılmaması iyi olacaktır.

Son Söz:
Kendi düşüncenize, cilt tipinize ve alışkanlıklarınıza göre yukarıdaki epilasyon yöntemlerinden bir tanesini seçebilir, onu uygulayarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Burun Estetiği
Saç Bakımı
Boyun Sarkması Nasıl Giderilir
Dudak Dolgunlaştırma
DOĞAL YOLLARDAN GÖĞÜS BÜYÜTME
Elektroliz Epilasyon
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.