ERGENLİK DÖNEMİNDE HIZLI ZAYIFLAMAErgenlik Döneminde Hızlı Zayıflama

Obezite her yaşta karşılaşılabilecek bir problemdir. Özellikle ergenlik döneminde dış görünüşünüz daha önemli olduğu için aşırı kilolarınız sizi daha çok rahatsız eder. Ancak fazla kilolarınızdan kurtulmanın birçok yolu vardır. İdeal kilonuza ulaşmak ve mutlu olmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki yazımızda verilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

1- Yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Sağlıklı kilonun en önemli şartı besleyici bir diyettir. Yani yediklerinizin besin değeri yüksek olmalıdır. Fast food ve paketlenmiş gıdalar gibi kalori değeri yüksek ancak besin değeri düşük olan yiyeceklerden uzak durun. Bunları daha doğal ve daha sağlıklı olanlarıyla değiştirin. Sebze meyve, yağsız et ve protein değeri yüksek olan yiyecekleri tüketin.

2- Sıvı kalorilerden uzak durun.Gazlı ve şekerli içecekler yerine suyu tercih edin. Böylece gereksiz ve besleyici olmayan kalorileri almamış olursunuz.

3- Bol bol egzersiz yapın.Uzmanlara göre gençlerin günde en az 60 dakika spor veya benzeri aktiviteleri yapması gereklidir. Ancak bunun bir anda olması şart değildir. Örneğin gün içerisinde yürüyüş yapabilir, koşabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Yapacağınız herhangi bir spor da faydalı olacaktır. Video oyunları ve sanal bazı uygulamalar bile size kalori yaktırabilir.

4- Formda olmayı alışkanlık haline getirin. Etkili şekilde kilo verme ve ideal kiloda kalabilme geçici bir süreç değil; bir yaşam tarzı olmalıdır. Yeni yeme alışkanlıkları geliştirin ve egzersiz yapmak hayatınızın bir parçası olsun. Kilo vermeyi hayatınızın rutini haline getirirseniz eninde sonunda sağlıklı kilonuza ulaşacaksınız demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Diyet Yanlışlarından Çok Sık Yapılanlar
SlimLipo Yöntemi ile Yağ Aldırma
kilo verme yöntemleri
2011 zayıflama yöntemleri
yeşim ceren bozoğlu nasıl zayıfladı
diyet kilo kontrolü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.