ERKEK BEBEK BELİRTİLERİErkek Bebek Belirtileri

Döllenmeden itibaren bebeğin erkek olup olmayacağına dair tahminler başlar. Bazı ebeveynler bebeğin cinsiyetini öğrenmek için doğumu beklemeyi tercih etmesine rağmen, ailedekiler, arkadaşlar ve komşular cinsiyetini tahmin etmeye çalışırlar.  Bazı insanlar erkek ve kız bebeklerin birbirinden farklı belirtiler verdiğine inanmaktadır. Kimisi de bu şekilde bir görüşün gerçeği yansıtmadığına düşünmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu belirtilerden tıp bilimi tarafından desteklenen bazıları aşağıda verilmiştir: 

1- Anne adayının göbeği basketbol topu şeklindedir. Gebelerin göbek kısmı basketbol topu gibi görünüyorsa erkek bebek dünyaya getireceği ihtimali yüksek olduğuna inanılmaktadır. Bunun yanında, eğer ağırlığınız düşük ve ön tarafta ise bu da erkek bebek olma ihtimalini yükseltmektedir.

2- Sabah bulantılarının olmaması: Eğer gebeliğin ilk zamanlarında bu sorunla karşılaşmıyorsanız bu da bir erkek bebek dünyaya getireceğinize dair önemli bir semptomdur. Gebelik sırasında sık baş ağrısı olması da ihtimalleri yükseltmektedir.

3- Bebeğin kalp atışının dakikada 150’den düşük olması: Bu da aynı şekilde bebeğin erkek olacağını gösteren işaretlerden biridir.

Sponsorlu Bağlantılar

4- Canınızın tuzlu ve ekşi yiyecekler çekmesi: Erkek bebek annede tuzlu ve ekşi tat isteğini arttırır. Ayrıca peynir ve et gibi protein bakımından zengin gıdalar da istemeniz de muhtemeldir.

5- Meme başı renginin koyulaşması: Bunun da bebeğin cinsiyetini ortaya çıkaran bir belirti olduğuna inanılmaktadır. Rengin koyulaşması erkek çocuk doğacağına dair bir septom olarak kabul edilir.

6- Ellerin kuru, ayakların soğuk olması: Hamilelikte kuru ellerin de erkek bebek belirtisi olduğuna inanılmaktadır. Erkek çocuk taşıyan anne adaylarının ayaklarının kız çocuk taşıyan annelerin ayaklarına göre daha soğuk olduğu da kabul edilen bir belirtidir. Bacaklardaki kıllar da eskisinden daha hızlı uzar.

7- Anne adayında kişilik değişiklikleri: Çocuk bekleyen anne adayında bebeğin cinsiyetinden kaynaklanan bazı kişilik ve davranış değişimleri de olmaktadır. “The Scientific Dergisi” nde yayınlanan bir makaleye göre; anne adayında kaba, baskın ve saldırgan şeklindeki değişimler erkek bebek taşıdığına işarettir. Çünkü bu tür davranışlar sergileyen kadınlarda testosteron yüksekliğinden dolayı daha çok erkeklere has davranış ve tavırlar gelişmektedir.

Erkek Çocuk Belirtileri Nelerdir8- İdrar rengindeki değişim: Eğer idrar renginin parlak sarıya döndüğünü fark ederseniz o zaman bebeğin erkek olma ihtimali de yüksek demektir.

9- Halka testi: Bu test bebeğin cinsiyetini belirlemenin eğlenceli bir yoludur. Alyansınızı bir kravat ya da zincir ile bağlayıp göbeğinizin üzerinde sallandırın. Eğer daireler çizerek sallanıyorsa bebeğin erkek olması muhtemeldir.

Bu sayılan belirtilere güvenip de bebeğin cinsiyeti hakkında kesin bir karar veremezsiniz. Ancak bu belirtilerin hepsi ya da çoğunun gerçekleşmesi erkek olma şansını arttırmaktadır. Cinsiyetin belli olması öncesinden bir isim kararlaştırmanızı sağlar. Ayrıca bu cinsiyete dayalı olarak konuşmanızı ve o yönde bir duygusal bağ geliştirmenizi sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yalancı Emzik Ne Zaman Kullanılmalıdır
Bebeklerde Baş Ağrısı Nasıl Anlaşılır
Planlı hamilelik
Bebeğin Duyması
Bebeklerde Bronşit
Boğmaca
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.