ERKEKLERDE KEGEL EGZERSİZLERİNİN ÖNEMİ
Genelde bayanlar için özdeşleşmiş olan Kegel egzersizlerini erkeklerde yapabilmektedirler. Erkeklerde idrar kaçırma gibi sorunlar varsa Kegel egzersizleri bu konuda yardımcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Tabi ki ilk önce bir doktora görünerek sorunun asıl sebebini öğrenmek gerekmektedir.

Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de Kegel egzersizi sizin için uygun her koşulda yapılabilir.  Örneğin, iş yerinizde, televizyon izlerken ya da yemek yerken yapılabilir. Diğer egzersiz hareketlerinin aksine Kegel egzersizlerinde kimse ne yaptığınızı anlamayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL YAPILIR?
İdrar yaparken veya idrarınız geldiğinde aniden idrarınızı tutunuz. Bu şekilde tutarak 10 saniye kadar bekleyiniz. Bu tutma esnasında pelvik kaslarınız gerilecek ve böylece bu gerilme size güçlü bir kas olarak geri dönecektir. Bu egzersizi günde 3- 4 defa yapmaya çalışınız.

Hareketi yaparken pelvik taban kaslarınızın üretra ve anüs bölgesini sıkıştırdığından emin olun. Dikkat etmeniz gereken nokta karın ve kalça bölgenizin kasılmıyor olmasıdır. Şayet bu bölgeler kasılıyorsa egzersiz doğru yapılmıyordur.

Önemli Uyarı!!!

Bu egzersizleri mesaneniz(idrar torbanız) doluyken yapmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    hakan

    sayin admin bu egzersizi surekli idrar yaparken veya idrar geldiginde yapilmasinin sakincalari var bu egzersizlerin mesane bosken yapilmasi gerekiyor yazinin bu kismini degistirirseniz iyi olur iyi calismalar

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Erken Boşalma
Penis Ağrısı
Ağrılı Boşalma
Pilonidal Kist
Prostat Bilgi
PROSTAT İLTİHABI (PROSTATİT)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.