Bayanların özellikle yaşlanma dönemlerinde meydana gelen kırışıklıklar normal olarak kabul edilse de yaşam tarzına göre bu kırışıklıklar henüz erişkinlik döneminin ortalarında kendini göstermeye başlayabiliyor. Kullanılan birçok kozmetik ürüne rağmen oluşan kırışıklıkların henüz çıkmadan yok edilmesi ise ufak önlemler ile mümkün olabiliyor. Bu yazımızda kırışıklıkların zamanından önce oluşmaması için neler yapabileceğinizi bulabilirsiniz.

– Yüzüstü uyumamaya gayret edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Amerika’da uzun süredir yapılan bir takım araştırmalar neticesinde gece uykusunu yüzüstü pozisyonlarda gerçekleştiren kişilerin zamanla yüzlerinde uyku çizgileri diye tabir edilen kırışıklıkların meydana geldiği saptanmıştır. Uzun seneler boyunca bu alışkanlığa sahip olan kişilerin herhangi birşey farketmediği fakat yaşlanmayla beraber bu kırışıklıkların kendini gösterdiğini belirten uzmanlar mümkün olduğunca sırt üstü uyumanın gerektiğini tavsiye etmektedir.

– Balık ve tonbalığı tüketimini arttırın.

Ton balığı başta olmak üzere balıkların hepsi protein bakımından oldukça zengindir. Bu sebeple tüketildiği zaman kişinin cildini hem canlandırır hemde sağlıklı bir şekilde görünmesini sağlar. Yine balıktan alabileceğiniz yağlı asitlerin cilt kırışıklıklarına karşı savaştığı ve cildin gerginliğinin kaybolmamasını sağladığı bilinmektedir.

– Görme probleminiz varsa mutlaka gözlük veya lens kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Görme bozukluğu olan kişiler istemsiz olarak okuyamadıkları birşey olduğu zaman gözlerini kısarak okumayı denerler. Bu yöntem başarılı olsada uzun vadede alışkanlık haline getirildiğinde özellikle göz etrafında kırışıklıklara neden olmaktadır. Göz kısma durumu güneşten korunmak içinde söz konusudur. Güneşe karşı hassasiyetiniz varsa ve güneş ışığının olduğu yerlerde gözünüzü kısıyorsanız mutlaka güneş gözlüğü kullanmaya dikkat edin. Bu sayede göz etrafında oluşabilecek kırışıklıklardan korunmuş olursunuz.

– Doğal meyve asitleri çok faydalıdır.

Piyasada yer alan birçok kozmetik ürünün yanı sıra meyvelerin içerisinde de bol miktarda bulunan doğal meyve asitleri cilt için oldukça faydalıdır. Bu asitler adeta bir peeling görevi görerek ciltte deformasyon nedeniyle oluşmuş ölü derilerin temizlenmesini sağladığı için cildin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

– Gün içerisinde yüzünüzü çok fazla yıkamayın.

Cildimizin üzerinde bulunan yağlar çok fazla miktarda olmadığı taktirde yüzeyde bulunan bakterilerin ve zararlı oluşumların oluşmasına engel olmaktadır. Yüzümüzü çok fazla yıkadığımız taktirde ise yağlardan arınsak bile cildimizi kuru bırakarak dahada hassaslaştırmış oluruz. Bu yüzden gün içerisinde maksimum üç kere yüz yıkamak idealdir. Yüzünüzü yıkarken kendi cilt tipinize göre özel olarak seçtiğiniz sabunları kullandığınız taktirde yağlanma veya aşırı kuruluk problemlerindende kurtulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar
AKNE/SİVİLCE İZLERİNDEN NASIL KURTULABİLİRİM
Cilt Güzelliği İçin Parlak Fikirler
Yüzdeki Çillere Bitkisel Tedavi
Kontaklens
Yaşa Göre Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.