EŞCİNSELLİK NEDİR?
Toplumumuzda hiç de azımsanmayacak derecede kişiye ulaşanların sayısı günden güne artmaya devam etmektedir. Dünyada her 10 kişiden biri eşcinsel. Yani, bu 6,5 milyar insanın 650 milyonunun eşcinsel olduğu anlamına gelmektedir.

Kişinin kendi cinsine ilgi duyması sonucu oluşan ruhsal bozukluğa eşcinsel adı verilmektedir. Toplumda herkes tarafından hor görülen ve anlamaya yanaşılmayan kişilerdir eşcinseller.

Sponsorlu Bağlantılar

Eşcinsellik aslında bir tercih değil, kişinin çocukluğunda veya gençliğinde meydana gelen olayların sonucu fark edilebilen bir yönelimdir. Eşcinsellikte, mutlaka sağlıksız bir aile yapısı, sorunlu bir çocukluk ve cinsel travma vardır.

Bu yönelim kişinin seçimini yapıp, kendisini değiştirebileceği bir durum değildir. Düşünün bir kere.. Kim aşağılanmak ve hor görülmek ister, kim mutsuz veya aşksız bir hayatı tercih eder.

Bir heteroseksüel (karşı cinse ilgi duyan kişi) erkek yanından bir kız geçince ilgisini çekmesi doğallıksa, eşcinsel bir erkekte yanından bir erkek geçtiğinde ilgisini çekebilmesi kadar doğal bir durum olmaktadır.

Bilimsel olarak bakıldığında eşcinselliği benimsemiş ve bu kimliği ile barışık olan grupta ruhsal sorunların ya da bir kimlik bozukluğunun olduğunu bildiren bir veriye rastlanmamaktadır. Ancak eşcinsel kimliğinden kurtulmaya çalışan, homofobik ya da baskı altında olan grupta ruhsal sorunlar heteroseksüellere (karşı cinse ilgi duyanlara göre daha yüksek gibi görünmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

EŞCİNSELLERE VE KURAN’IN YAKLAŞIMI
Eşcinsellik ve eşcinsel ilişki ilk kez Hz. Lut(a.s) döneminde kendini belli etmiştir. Hz. Lut(a.s)’ın kıssası Kuran´da değişik surelerde (Araf, Ankebut, Şuara, Kamer, Hicr, Hud ve Neml) yer almaktadır. Hz. Lut(a.s)’ a insan görünümlü genç ve yakışıklı melek misafirler gelir. Kavmindeki eşcinsel olanlar, Hz. Lut(a.s)’a gelen erkek misafirlere yaklaşmak isterler. Fakat Hz. Lut(a.s)  buna engel olmaya çalışır. Kızlarını almalarını(nikhlamalarını) ifade eder. Onlar ısrar edince misafirler, melek olduklarını ifade ettiler. Gelenler ilişemeden geri döndüler. Bu olay üzerine büyük felaket meydana gelir.

Bu olayın sonucu Kuran’da şöyle ifade edilmektedir. “Tanyeri ağarırken çığlık onları yakalayıverdi. Memleketlerini alt üst ettik; üzerlerine sert taş yağdırdık. Bunda, görebilen insanlar için ibretler vardır. O şehrin kalıntıları işlek yollar üzerinde hl durmaktadır. Bunda inananlar için ibret vardır” (el-Hicr, 15/73-77).

Görüldüğü gibi, Hz. Lut(a.s)’ın kıssasındaki en büyük özellik onun eşcinsel ilişki ile yaptığı mücadeledir. Eşcinsel ilişki, İslm’da en büyük günahlar arasında yer almaktadır. Yukarıdaki ayetlerden anlaşılacağı üzere eşcinsel ilişki kınanmakta ve faillerinin dünya ve ahirette büyük azap görecekleri belirtilmektedir.

SONUÇ: “Eşcinsellik” ile “eşcinsel ilişki” gibi iki ayrı olayı, birbirinden ayırabilmek gerekmektedir. Kısacası eşcinsellik günah değil, doğal bir olay olup imtihan vesilesidir. Doğal olmayan ve haram olan, eşcinsel ilişkidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
AYURVEDA BİLİMİNE GÖRE BEDEN TİPLERİ
Yumurtanın faydaları
Trakeostomi Nedir? Nasıl Yapılır?
Alkol ve Madde Bağımlılığı
Çarpıntı Var Ama Neden
SAĞLIKLI BİR UYKU İÇİN İPUÇLARI
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.