Esmer Bayanlar İçin Makyaj Tavsiyeleri

Aşırı koyu tonlarda saç, göz ve ten rengine sahip olan bayanlar gözlerine uygulayacakları makyaj için siyah, kahverengi, altın, bronz, lacivert ve mor renklerini uygulayabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta özellikle göz çevresi ve elmacık kemiğinin bulunduğu yanak bölgesinde beyaz ve beyazın bütün tonlarından kaçınılmasıdır. Bej tonundan başlayarak altın kıvamına gelene kadar tonları kullanmak uygun olucaktır. Çünkü esmer ten rengi üzerine direk beyaz tonlarında makyaj yapıldığı zaman bu gri bir görünüm kazanıcaktır.

Kapatıcı seçiminde de yine beyazın tonlarından kaçınmak önemlidir. Özellikle gözaltı ve alın bölgesinde kullandığınız kapatıcıların ten renginizden sadece bir iki ton açık veya koyu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktirde istediğiniz görünümü elde edemezsiniz ve kusursuz bir makyaja sahip olamazsınız. Göz çevresi için tercih etmiş olduğunuz renkler açık tonlarda ise dudaklar için kiremit ve şarap kırmızısı gibi çok parlak olmayan kırmızı tonlarını uygulamak doğallığı yakalamak için önemlidir. Eğer göz makyajı için koyu tonlardaki renkleri tercih ettiyseniz bu sefer bu işlemin tam tersini yapmanız gerekir. Bunun içinde kahverengi veya şeftali tonlarını uygulamak uygun olacaktır. Bazı durumlar da istenilen görünümü elde edebilmek için pudra renkleri de tercih edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj yaparken doğal bir görünümü tutturabilmek için kendi ten rengininize bağlı kalarak uygun olan tonları seçmeniz önemlidir. Sarı, kahverengi, pembe, mavi, mor, turuncu, yeşil gibi farklı renkleri birbirleriyle karıştırarak göze hem hoş gelen hemde oldukça doğal gözükecek kendi özel renk tonlarını yaratabilirsiniz. Eğer göz makyajı yapmayı çok tercih etmiyorsanız veya bu konu için yeteri kadar yeteneğiniz bulunmuyorsa yalnızca koyu tonlarda belirginleştirilmiş kirpikler ve dudakta canlı kırmızı veya bordo tonları ile uygulayacağınız renklerle seksi bir görünüm kazanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sene özellikle modayı takip edenler bileceklerdir ki, dudak ve tırnak uyumu çok önemli, o yüzden dudak için uyguladığınız tonlarda oje seçimi yapmak size makyaj konusunda ekstra bir avanyaj sağlayacaktır. Unutmayın günlük hayatta uyguladığınız makyaj abartıdan uzak mümkün olduğu kadar sade ve doğal görünmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sürme
Kış Kilolarından Kurtulmak
ELLERİN BAŞKENTİ TIRNAKLAR VE BAKIMI
Ciltteki Kahverengi Lekelere Evde Çözüm
Ayva Çekirdeğinden Yüz Maskesi
Elma Sirkesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.