ESTETİK BİR BURUN KAZANMANIN; ÖNCESİ VE SONRASI
Yüzün en dikkat çeken bölümü olan burnun; olması gerekenden büyük, kemerli ya da kalıbı bozulmuş görünmesi birçok kişide psikolojik sorunlar oluşturur. Burun oluşumu ırklara ve yörelere göre benzerlik gösterir. Fazla iri ve kemerli bir burun zamana ve modaya, toplumun genel estetik anlayışına da ters durabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

    Güzel bir burun estetiğinin, yüz oranlarına uygun olması gerektiği gibi; kişinin sosyal ve kişisel durumuna da uygun olmalıdır. Başarılı bir burun ameliyatı için kişinin deri yapısı büyük önem taşır. İnce derili, yağsız ve orta büyüklükte olan burunlardan elde edilen  sonuçlar, kalın, yağlı derili ve çok büyük burunlara göre daha başarılıdır.

    Nefes almada sorun yaşayanlarda da operasyonlar muhakkak estetik burun ameliyatı ile aynı seansta yapılır. Burun estetiği ameliyatlarında yaş sınırı 15’dir. 15 yaşının altındakilere yapılmamaktadır.

    Birçok burun ameliyatı tekniği vardır. Her buruna aynı cerrahi teknik uygulanamaz. Daha önce burun operasyonu geçip memnun kalmamış yada çok eğri olan sorunlu burunlarda açık rhinoplasty yöntemi kullanılır. Daha sorunsuz burunlarda ise diğer klasik tekniklerden biri uygulanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

     Bunların dışında burun estetiklerinde kullanılan bazı yeni yöntemler de vardır. Burun ameliyatlarında; küçültme, burun ucunun ve eğriliklerin şeklini düzeltme, daha önce yapılıp çökme olmuş burunlarda kemik ve kıkırdakta bir doku ya da organın cerrahi operasyonlarla bir bölgeden diğerine nakledilmesi ile yükseltme gibi uygulamalar yapılabilir.       

AMELİYAT SONRASI
Burun ameliyatları burnun geneline veya belli bir yerine anestezi ile yapılabilir. Hastanın o gece veya ertesi gün evine gitmesinde bir sakınca yoktur. Burundaki tamponlar ameliyatın ertesi günü alınır. Alçı uygulamasına gerek yoktur, burun özel bir destekle bir hafta kadar sabit tutulur. Göz çevresinde şişme ve morluklar oluşumu ihtimali vardır. Şişlikler 3-4 gün içerisinde iner. Morluklar ise bir hafta – on gün içerisinde geçer. Burun ameliyatında ameliyat ardından ağrı olmaz, dikiş alınmaz.       Burunda oluşan belirgin ödemler bir ay süreyle geriler. Diğer hafif ödemler 3-6 ay kadar sonra yok olur. Burun alacağı şekli ortalama 6 ay içerisinde alır. Bazı durumlarda rhinoplasty ameliyatının ardından ufak tefek problemler için bir kısım bölgeler anestezi ileyeni durum ve koşullar doğrultusunda gözden geçirilir. İstenilen estetik burun oluşturulmuş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
UZUN SAÇLARA ÇOK KISA SÜREDE SAHİP OLABİLİRSİNİZ
Kaş Boyaması Nasıl Yapılır?
HİPERPİGMENTASYON CİLT LEKELERİ
Lazer Epilasyon Fiyatlandırması
Yara izleri
Günlük El ve Ayak Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.