Estetik Cerrahi ile Vücut Şekillendirme ve Zayıflama

Aşırı fazla kiloya sahip olan kişiler beslenme programı uygulayarak fazla miktarda hızlı bir şekilde yağ kaybettikleri zaman çoğunlukla derilerinde bir sarkma ve elastikiyet kaybı meydana gelir. Cildimizin temel görevi de vücudumuzu yabancı cisimlerden korumak olduğundan dolayı bu işlemi yapmak için sürekli bir yeni doku üretme işleyişindedir. Fakat vücudun alışık olmadığı durumlarda ani meydana gelen değişiklikler bu dokuların son şekline kavuşabilmesi için zamana ihtiyaç duymaktadır. Cildin bu özelliğini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesi içinse esneklik ve bağ dokusu yapısının standart bir şekilde sağlıklı olması gerekmektedir. Bu bağ dokusunda meydana gelen deformasyon ve esneklik kaybı işte bu noktada devreye girmektedir; çünkü kilo verdikten sonra kişilerde meydana gelen sarkmaların temel nedeni bu iki sebeptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflayan kişilerde yukarıda bahsettiğimiz sebepten ötürü çeşitli bölgelerde sarkmalar meydana gelebilmekte ve bu durum bireylerin kendisini gerek psikolojik gerekse fiziksel olarak kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Bütün bunlara ilaveten vücudunuzun her yerinden eşit miktarda yağ yakımı söz konusu olmadığından dolayı bir bölgede fazla, bir bölgede az eriyen yağlar simetri bozukluğunada sebep olabilmektedir. Bu durumda kişinin görüntüsünü çok daha kötü olmasına zemin hazırlamaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm bu senaryolar sonucunda meydana gelebilecek deformasyonların estetik cerrahi bir takım yöntemlerle düzeltilmesi son derece kolay ve kişinin görünümünün eski haline gelmesi için oldukça faydalı yöntemlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı Kilolu Olan Kişiler Zayıfladıkları Zaman Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşabilir?

Bu durumda olan kişilerin herhangi bir sağlık problemi olmamasına rağmen estetik açıdan karşılaşabilecekleri bir takım olumsuz durumlar söz konusu olabilmektedir. Örneğin, üst kol bölgesinin dokusunda meydana gelen deformasyona bağlı olarak sarkma ve esneklik kaybı, bayanlarda meme bölgesinde düzleşme ve bu duruma bağlı olarak meme uçlarının aşağıya doğru sarkması, göbek ve bel çevresinde meydana gelen bir takım katlanmalar ve özellikle basenlerde oluşan sarkmalar kilo kaybının ardından yaşanması muhtemel bir takım istenmeyen durumlardır.

Estetik Cerrahi ile Zayıflama Yöntemleri Kimlere Uygulanabilir?

Yapılan diyet veya beslenme programının ardından nihai kilosuna ulaşmış fakat bu kilo kaybından dolayı bir takım cilt yüzeyinde deformasyonlar meydana gelmiş tüm bireylerde estetik cerrahi ile vücut şekillendirme operasyonları uygulanabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek husus kişinin vücudunda herhangi bir iyileşme süresinde olan açık yaranın bulunmamasıdır.

Vücut Şekillendirme Operasyonları Nelerdir?

Alt Vücut Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilen bu operasyonda genellikle hastaların özellikle kalça, bel, uyluğun dış tarafı ve karın bölgelerinde meydana gelmiş deformasyonlara bağlı sarkmalar tedavi edilmektedir. Sarkmanın genişliğine ve bölgesine göre uygulanan seans sayısı yalnızca tek olabileceği gibi bazı durumlarda dört veya beş seansa kadar çıkabilmektedir. Yine uzman hekimin kontrollerinin ardından hangi müdahalenin ne şekilde yapılması gerektiği teşhis edilir ve duruma göre çevresel kesiler yardımıyla alt vücut germe işlemi gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Özellikle bayanlarda sık gerçekleştirilen bu vücut şekillendirme yöntemi fazla kilolardan sonra vücudun göğüs bölgesinde ve meme başlarında aşağıya doğru sarkmasından dolayı uygulanmaktadır. Genellikle meme başı bölgesinin etrafında ters T harfi şeklinde açılan tek bir kesinden operasyon gerçekleştirilir. Her hastada olmasa bile iki özellikle iki göğüs arasında büyüklük farkı bulunan kişilerde bu işlemin ardından ilave olarak silikon meme protezi takılma işlemi de gerçekleştirilebilir. Kusursuz bir görünüm elde etmek için bu oldukça önemli bir operasyondur.

Kol Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

Kol germe operasyonları aşırı kilolu kişilerin zayıflama programı uyguladıktan sonra hızlı bir şekilde kilo verdikten sonra özellikle üst kol bölgesi ve kolun iç tarafında meydana gelen sarkmalara uygulanan bir yöntemdir. Nadiren de olsa koltuk altı bölgesine kadar olan sarkmalarda da müdahale edilebilir. Bu yöntemde uygulanacak olan kesiler sarkmanın yoğunluğuna ve bölgesine göre değişiklik göstermektedir.

Alt vücut germe, meme dikleştirme ve kol germe operasyonlarının hepsi genel anestezi altında gerçekleştirilir ve operasyon süresi ve seans miktarı sarkmanın hangi bölgede ne derecede olduğuna bağlı olarak bir seanstan başlayarak dört beş seansa kadar çıkabilmektedir. Genellikle operasyon yapıldıktan sonra kişiler iki ile üç haftalık bir süreden sonra günlük hayatlarına geri dönebilmektedir fakat yara izleri net olarak altı aydan sonra iyileşme göstermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
doğal yollarla zayıflama yolları
Çorba Zayıflatır mı
Konja Lean ile kilonuzu kontrol altında
YAZ GELİYOR: GÜNLÜK KALÇA EGZERSİZLERİ
Kilo kontrolü
Ezgi Mola nasıl zayıfladı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.