Et Suyu Malzemeleri Nelerdir?

  • 500 gr et ya da kemikli et(tercihen gerdan eti)
  • 1 Baş soğan.
  • 1 Adet havuç.
  • 1 Adet Kereviz.
  • 1 Tutam az maydanoz

Et Suyu Yapımı İçin Hazırlık:

  • Öncelikle etlerimizi ve kemiklerimizi kanlarından arınıncaya kadar yıkayalım. Yıkama işlemini kesinlikle ılık suyla yapalım. Asla sıcak ya da aşırı soğuk su kullanmayalım.
  • Soğan, havuç ve kerevizleri yıkadıktan sonra üçe beş(rastgele büyük parçalar halinde) doğrayalım

Et Suyu Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle et ve kemik bir tencereye konur. İçerisine sebzeler katılarak üzerine etleri geçene kadar su dökülür. Dökülen bu suyun sızak olamaması gerekmektedir. Daha sonra bu karışım kaynatılır. Kaynayan karışımın üzeri köpüklenecektir. Köpükler bir kaşık yardımıyla alınır ve atılır. Köpüklenme sona erince etler iki/ iki buçuk saat arasında hafif ateşte kaynamaya bırakılır. Sürenin sonunda su süzülerek ayrı bir kaba konup soğumaya bırakılır.

Artık et suyunuz hazırdır güvenle tüketebilirsiniz.

Uyarı: Et suyu çabucak bozulan bir yapıya sahiptir. Dolabınızın içerisinde de olsa bu durum değişmez et suyu bozulur. Bundan dolayı et suyunun bir an önce tüketilmesi gerekmektedir. Aksi halde et suyu ciddi zehirlenmelere ya da hastalıklara neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Fırında Sebzeli Kuzu İncik
Patatesli Yumurta
Mevsim Salatası
Et Suyu Nasıl Yapılır
Mercimekli Mantı
Sebzeli Pizza
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.