ETKİLİ CİLT NEMLENDİRME NASIL OLMALIDIREtkili Cilt Nemlendirme Nasıl Olmalıdır

Birçok insanda zaman zaman cilt kuruluğu ile karşılaşılmaktadır. Bu durumun muhtemel nedenleri arasında soğuk hava, klima, kirlilik, ve aşırı yıkama gibi etkenler yer almaktadır.

Cilt kuruluğu için en etkili çözümlerden birisi de nemlendirici kullanmaktır. Yapacağınız nemlendirmenin etkili olabilmesi için aşağıdaki adımları takip etmeniz faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

ATACAĞINIZ ADIMLAR

#### Cilt tipinize uygun bir tane günlük vücut losyonu alınız. Cildinizin kuru olduğunu varsayarsak ucuz bir losyon almaktan kaçınmanız önerilir. Kaliteli ve tavsiye edilen bir ürün almaya çalışın. Çünkü kaliteli vücut losyonlarının içeriğinde yer alan hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve jojoba yağları cildi nemli tutmaya yardımcı olur. Ürünleri özellikle doğal ürünler satan yerlerden almaya çalışınız. İçinde alkol ihtiva eden ürünler ile sert kalıp sabunları kullanmaktan kaçının. Çünkü bu tür temizlik ürünleri cildi güzel bir şekilde temizlemekle birlikte ciltteki doğal yağları da temizlediği için kuruluğun da başlıca sebeplerinden biridirler.

Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme

Sponsorlu Bağlantılar

#### Cildinizi düzgün şekilde kurulayın. Bazı insanlar sabahları acele ile evden çıktıkları için genellikle ciltlerini iyi kurutmazlar. Bu da gün içerisinde cildin kuruması anlamına gelmektedir. Bunun önüne geçmek için cildinizi temiz bir havlu ile güzelce ve nazikçe kurutunuz. Hassas ciltlerde kurutma için saç kurutma makinesi kullanılabilir.

#### Nemlendiricinin doğru seçilmesi en önemli aşamadır. Herkes farklı bir cilt tipine sahip olduğu için uygun nemlendirici de farklı olmaktadır. Bunun dışında doğal ürünlerin daha etkili ve faydalı olduğu da söylenmektedir. Daha az kimyasal demek daha az yan etki demektir. Birçok kişi shea yağı ve esansiyel yağlar içeren bazlı kremler kullanır. ​​ Bu tür ürünler cildinizin sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yüz Nemlendirme

Etkili Cilt Nemlendirme#### El ve vücut kremlerinizi çantanızda bulundurun. Hatta çantanızdaki sabit ve her zaman yer alan şeylerden biri olsun. Bulunduğunuz ülke ve iklim türüne bağlı olarak kullanacağınız kremlerin belli bir SPF değerinden yüksek olması gerekebilir. Çantanızda bir krem ​​bulundurmanız ayrıca ellerinizi yıkadığınızda nemlendirici kullanmanız gerektiğini de hatırlatacaktır size. Birçok insanda ellerindeki kuruluğun nedeni suyun kurutucu etkisidir.

#### Cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlamak için, her hafta ya da 2 haftada bir cildinize genel bir bakım yapın. Ciltteki kirleri yıkamak ve nemi muhafaza etmek için arada bir cilt fırçalama (scrub) ya da vücut maskesi uygulayabilirsiniz. Bunu yaparsanız, cildinizin daha pürüzsüz, yumuşak ve daha nemli kaldığını göreceksiniz.

Parlak Bir Cilt İçin Bunlara Dikkat

#### yapmak için biraz vakit ayırmanız ve bunu alışkanlık haline getirmeniz önemlidir. Acele ile hareket ettiğinizde losyonu cildin gerekli olan kuru taraflarına ulaştırma şansınız olmayabilir. Bu nedenle verimli bir cilt bakımı için az da olsa bir zaman ayırmanız gerekir.

İPUÇLARINIZ!!!

  • Yaz aylarında cildimiz otomatik olarak doğal vücut yağlarını üretir. Bu üretim rutinini normal şekilde devam ettirir fakat daha fazla neme ihtiyaç duyar.cildi etkili nemlendirme
  • Kış ayları ciltte kurumanın en sık yaşandığı zamanlardır. Bunun sebebi hem soğuk havalar hem de kalorifer gibi yapay ısıtma sistemleridir. Bu nedenle bu zamanlarda kullandığınız nemlendirici miktarını da arttırın.
  • Nemlendiricilerin çoğunda esansiyel yağlar ekleyerek nemlendirici özelliklerini arttırabilirsiniz.
  • Cilt tipinizi araştırın. Eğer cildiniz kuru ise bazı bölgeler için yardımcı olacak kremler bulabilirsiniz.
  • Cildinizi yıkadığınızda cilt yüzeyine zarar verdiğinden dolayı çok sıcak su kullanmayın. Ilık su kullanmaya çalışın. Ayrıca cildinizde bir dinçlik olması veya gözeneklerin kapanması için ılık ile soğuk arası sıcaklıkta su kullanabilirsiniz.

Uyarılar

Yeni bir krem ​​satın almadan önce, test ediniz. Kolunuzda bileğinizin iç kısmında deneyebilirsiniz. Eğer ürünü internetten alacaksanız, aldığınız ürünü tanıdığınızdan ve ürün satıcısının güvenilir olduğundan emin olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kurdeşene Ne İyi Gelir
Kıkırdak İyileşmesine İyi Gelen Besinler
Hipertansiyon Nedir?
Parmakta Yumru, Kitle, Şişlik
Yanak Şişmesi ve Nedenleri
Burunda Yanma Hissi Neden Olur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.