ETKİLİ ŞEKİLDE KİLO VERME ORTAMIEtkili Şekilde Kilo Verme Ortamı

Kilo vermek için sadece karar vermek yetmez. Kendinize bir plan hazırlayıp ona harfiyen uymanız gerekir. Ayrıca kilo vermeye karar verdiğinizde etrafınızdakilerden de destek görmeniz ve uygun ortamın hazırlanması önemlidir.

1. Tüm sağlıksız yiyecekleri evinizden ve işyerinizden uzak tutun. Onlar etrafınızda olmazsa yemezsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2.Evde sağlıklı besinler bulundurun ve arkadaş ortamında da buna özen gösterin. Sağlıklı besinler elinizin altında olduğu sürece bunları tüketirsiniz ve bu sayede dışarıdan sağlıksız yiyecekler yemek zorunda kalmazsınız.

3.Sağlıklı besinlere ulaşmak ve onları tüketmek için sosyal medyanın avantajlarından yararlanın. Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden doğru beslenme ve diyet ile bilgilere ulaşabilirsiniz.

4.Sosyal medyadan arkadaş ve takipçiler edinerek sağlıklı beslenme sayfalarını takip edin. Böylece sanal ortamda da kendinize destek bulmuş olursunuz.

5. Gün içinde yaptığınız aktiviteleri not edecek bir takviminiz olsun. Yaptığınız sporları, pişirdiğiniz yemekleri ve ev işlerini bu takvime işaretleyin.

6. Etrafınızdaki diğer insanların da sizi desteklemesi önemlidir. Aile bireyleri ve iş arkadaşlarınızın olumlu desteğini alın. Eğer çevrenizde sizin kilo verme hedefinizi saptıracak kişiler varsa bunların farkında olun. Bu kişilerden ve onların olumsuz düşüncelerinden uzak kalın.

7. Yaşadığınız çevredeki reklamları takip edin. Diyet, beslenme, egzersiz ve sağlıklı kilo verme ile ilgili reklamlar sizi daha çok işin içinde tutar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Diz Kapağı İltihaplanması
Kurdeşene Ne İyi Gelir
Cilt Morarması Nedenleri
İçtikten Sonra Kusma Nasıl Yatıştırılır
Çinko Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi
Dirseğim Çıktı Ne Yapmalıyım?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.