Yapılan araştırmalarda gösteriyor ki ev kadınları çalışan kadınlara oranla daha kilolu. Ev kadınlarının kilo almasında bilgisayar ve televizyon karşısında sürekli kurabiye, kek, asitli içecekler tüketmenin önemli bir rolü olduğunu belirtildi.

Ev kadınlarının kilo problemlerini ortadan kaldırmaları için alabilecekleri önlemler: Salataları servis yaparken mutlaka kevgir kullanılmalıki yağ servis tabağında kalsın. Etli yemeklere kesinlikle yağ ilave edilmemeli. Kendi yağıyla pişerse hem daha lezzetli olur hemde kalorisi azalır.

Sponsorlu Bağlantılar

Et suyunun jelini atıp kullanınız çünkü et suyunun jelinde yağ birikir. Yemeklerde tuz yerine damak tadına göre nane, köri, karabiber, kimyon gibi baharatlar kullanmalı çünkü tuz vücutta fazla su birikimine sebep olur.

Eğer patatesi kızarmış seviyorsanız kendiniz yağsız patates cipsi hazırlayabilirsiniz. Patatesleri cips gibi ince ince kesip ısıtılmış, yağsız tost makinesinde pişirerek tüketebilirsiniz. Tavuğun derisi kullanılmamalıdır. Çünkü en fazla yağ bu bölümde bulunur.

Etin görünen yağları ayıklanıp kullanılmalıdır. Yemek pişirirken yanmaz tava kullanınız. Yemekleri karıştırırken tahta kaşık tercih ediniz. Metal kaşık, sebzelerde C vitamini kaybına neden olur.

Ev kadınlarının kilo problemleri: Lokmaları 20-25 kere çiğneyiniz. Her gün yürüyüş ve egzersiz yapınız. Özellikle sabah açken yapılan bir saat tempolu yürüyüş ve kilo almaktan koruyacağı gibi kilo vermeye de yardımcı olacaktır. Kabul günleri kilo almaya sebep oluyor. Böyle günlerde sebze ağırlıklı ve zeytinyağlı yiyecekler tercih edilmeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Şekerli ve gazlı içecekler yerine ayran veya taze sıkılmış meyve sularını tüketmeye gayret ediniz. Vitamin ve mineral bakımındanda oldukça zengin olan bu içecekler günlük vitamin ihtiyacınızı karşılamada katkıda bulunacaktır.

Ağır hamur tatlıları yerine dondurma veya sütlü tatlıları tercih edilmelidir. Gün içerisinde televizyon karşısında yemek yemeyiniz. Televizyon karşısındayken hem ne kadar yediğinizi anlamazsınız hemde normalden daha hızlı tüketirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kas Güçsüzlüğü ve Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
rx-1 yağ yakıcı
İki Ayda 12 Kilo Verme
Zayıflarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Şampuan şişmanlatır mı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.