Evde Doğal Nemlendirici Nasıl Yapılır?

Genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cildinizi nemli tutmanız çok önemlidir.

Çünkü nemli tutulan ciltler daha geç kırışmakta bu da erken yaşlılık etkilerinin daha geç ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Su vücudumuz ve cildimiz için çok önemlidir. Çünkü su hücrelerin hayatsal faaliyetlerini düzenler. Hayatsal faaliyetleri normal devam eden hücreler daha geç yaşlanır ve daha genç kalır.

Bu bilgilerden yola çıkarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki nem cildimiz için olmazsa olmazdır. Nemli tutulan bir cilt daha diri ve daha sağlıklı olacaktır bu durumda iyi bir nemlendirici kullanmak ya da evimizde cildimizin nemli kalmasını sağlayacak uygulamalar yapmamız oldukça önemlidir. Yazımızda sizlere evde nasıl nemlendirici yapabilir? konusunda bilgiler vereceğiz. İyi okumalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Evde nemlendirici yapımı:

Genellikle evde bulunan doğal bitkiler ve doğal sular iyi birer nemlendiricidir. ister tek tek kullanın. İsterseniz bunlardan bir karışım yapın sonuçta cildinizin gün boyu nemli kalmasını sağlayacaksınız. Evde kullanabileceğiniz doğal nemlendiriciler;

Gibi maddelerden oluşabilir. Bu maddelerden yapacağınız karışım cildinizin nem ihtiyacını gün boyunca sağlayabilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nemlendirici nasıl yapabilirim?

Evde nemlendirici yapmak için 3 şişe maden suyunu derince bir kaba boşaltın. Daha sonra içerisine bir limonu sıkın ve bu limonun kabuğunu rendeleyip oluşan karışıma katın. Daha sonra yarım çay bardağı gül suyunu da oluşan nemlendiriciye ilave edin. Daha önceden demlenmiş 1 çay bardağı yeşil çayı da oluşan karışıma ekledikten sonra robottan geçirilmiş yine yarım bardak salatalık püresini ev yapımı nemlendiriciye ekleyin. Derin kaptaki karışım akşamdan sabaha kadar dinlenmelidir. Dinlenen posaları saha olduğunda İnce bir tülbent yardımıyla süzün. Süzülmüş olan öz suyu ayrı bir kaba alarak. İsterseniz bir bez yardımıyla yüzünüze tatbik edin isterseniz doğrudan yüzünüzü yıkayın ya da bir sprey yardımıyla yüzünüze püskürtün. Sonuçta bunu gün boyunca tekrarlarsanız cildinizin nemli kaldığını göreceksiniz.

Uyarılar: Dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bunlar yukarıda yazan maddelere karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Sizlere tavsiyem evde yapmış olduğunuz bu nemlendiriciyi vücudunuzun görünmeyen bir yerinde (tercihen koltuk altınıza yakın bir yerde) deneyiniz. Eğer herhangi bir alerjik etki görmezseniz kullanınız.

Eğer İsterseniz: Ev yapımı nemlendirciyi vücudunuzun istediğiniz bölgesinde kullanabilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Tercihen bu nemlendiriciye siz de bir şeyler ekleyebilirsiniz. Aromatik yağlar doğal olmak kaydıyla hoş kokular yada aloevera gibi diğer bitkiler de bu karışımın içerisine girebilir. Dikkat edilecek şey alerjik reaksiyonlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Ülküm

    yeşil çay yerine ne kullanılabilirim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
ÜNLÜ SANATÇILARIMIZDAN GÜZELLİK SIRLARI
İyi Bir Makyajın İncelikleri Nelerdir?
Hamilelikte Saç Boyanır mı?
Bayanlarda İdrar Kaçırma
Siyah Gözaltı Halkaları Nasıl Geçer
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.