EVDE KIRIŞIKLIK GİDERMEEvde Kırışıklık Giderme

Hayatımızda bazen cildimizde kırışıklıklarla karşılaşıyoruz. Özellikle yaşlanma ile birlikte ortaya çıkanlar daha inatçı olmaktadır. Görmek istemediğimiz bu kırışıklıklardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmak için aşağıdaki öneriler sizin için faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adımlar

  1. Günde en az sekiz bardak su içmeye çalışın. Yeterince su içmeniz cildin kendini toparlaması, su kaybının önlenmesi ve daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca bol miktarda su içmeniz, cildi daha dolgun göstererek kırışıklıkların azalmasını sağlar ve yenilerinin ortaya çıkmasına karşı da korur.
  2. Alkol içeren yüz bakım ürünlerini kullanmaktan kaçının. Alkol ciltte kurutucu etki yapar ve kırışıklıkların artmasına yol açabilir. Bunun yerine su veya hamamelis içeren ürünleri kullanın.
  3. Güneşe her çıktığınızda güneş gözlüklerinizi takınız. Güneş gözlüğü, ince çizgilerin oluşmasını önlediği gibi mevcut çizgilerin de derinleşmesinin önüne geçer.
  4. Çuha çiçeği yağı veya avokado yağı gibi doğal yağları içeren yüz kremlerini kullanın. Çünkü bu tür yağlar cilt tarafından kolayca emilir ve mevcut kırışık cilt bölgesinin daha dolgun hale gelmesini sağlar.
  5. Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra nemlendirici uygulayın. Erken davranmanız, ciltteki suyu tutacak ve sıvı kaybını önleyecektir.
  6. Dışarı çıkmadan önce SPF değeri en az 15 olan bir güneş kremi sürünüz. Uzun süreli şekilde güneş ışınlarına maruz kalmak, cildin sertleşmesine, yaşlanmasına ve kırışıklık oluşmasına neden olur. Güneş kremi bu zararlı etkilerin engellenmesine yardımcı olur.
  7. Kırışıklıkları gidermek için cilt sıkılaştırma maskesi kullanabilirsiniz. Mineral kil içeren maskeler gözeneklerin açılması, cildin gerginleşmesi ve kırışık görünümlerin azalmasını sağlar. Uyguladığınız maskenin yüzünüzde kurumaya neden olmaması için yarım saatten fazla kalmaması gerekir. Bekleme süresinden sonra ılık su ile yıkanır.

Uyarılar

Sponsorlu Bağlantılar

  • İçme suyu, kırışıklıkların giderilmesi için evde kullanılabilecek en kolay ve en etkili yollardan biri olmakla birlikte, içtiğiniz bu suyun da saf, arıtılmış bir içme suyu olması da önemlidir. Arıtılmamış normal musluk suyu içerdiği sert kimyasallardan dolayı uzun vadede cildinize zarar verebilir.
  • Kapatıcı ürünler ile kırışıklıkları tedavi etmeye çalışmayın. Bazı insanlar kapatıcı ile kırışıklıkları gidermeye çalışmaktadır fakat kullanılan bu kapatıcı ürünler, kırışıklıkları daha belirgin hale getirir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göz Çevresindeki Kuruluk Nasıl Giderilir
Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir
Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı
Ciltteki İnce Çizgiler Nasıl Giderilir
Yaşlı Ciltler Nasıl Nemlendirilmeli
Baş Ağrınız Boyun Ağrısından Kaynaklanabilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.