Meyvelerden Hazırlanan Cilt Maskeleri

Cildin bakımını sağlamak için bazı kişiler kozmetik ürünler yerine doğal olarak kendi hazırladıkları yüz maskelerini uygulamak isterler. Herne kadar artık gelişen teknoloji ile birlikte üretilen kozmetik ürünlerde tamamen doğal olarak kabul edilsede evde kendi maskesini hazırlamak isteyenler bu yazımızda portakal, çilek ve elma meyvelerinden hazırlayabilecekleri cilt maskelerini bulabilirler. Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu pratik yüz maskeleri sayesinde cildiniz hem beslenmiş olucak, hem kaybettiği nemi geri kazanıcak hem de mat bir görüntüden kurtulucaktır. İşte meyvelerden hazırlayabileceğiniz cilt maskeleri:

Sponsorlu Bağlantılar

Portakal Maskesi Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Portakal maskesi genellikle normal bir cilt yapısına sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden cildi çok kuru veya aşırı yağlı olan kişilerin uygulaması halinde istedikleri sonucu elde edememe şansı bulunmaktadır. Portakal maskesi uygulamak için ekstra olarak kullandığınız bir nemlendirici kreme ihtiyacınız vardır. Maskeyi hazırlamak için ilk olarak portakal suyunu damla damla şeklinde nemlendirici kreminizin içerisine ilave edin ve iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı dairesel hareketlerle birlikte masaj yaparmış gibi cildinize iyice dağıtın ve on beş dakika kadar cildinizin karışımı tamamen emmesini bekleyin. Cilt emilimi tamamladıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve iyice kurulayın. Maskeyi haftada en az iki kere uyguladığınız taktirde yaklaşık bir ay içerisinde etkisini rahatlıkla görebileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Çilek Maskesi Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Çilek maskesi çilek meyvesinin özelliğinden dolayı kuru ciltler tarafından uygulanması tavsiye edilmektedir. Genellikle solmuş ve mat görünen ciltleri canlandırma özelliği bulunan bu maskenin düzenli bir şekilde on beş günde bir yapılması verim alınması için yeterli olucaktır. Çok fazla yapıldığı durumlarda cildi tahriş etme tehlikesi bulunmaktadır. Çilek maskesini hazırlamak için, dört tane yıkamış olduğunuz çileği iyice ezin ve bu parçaları bir kaşık nemlendirici krem ile beraber karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı oval hareketlerle cildinize iyice yedirin ve beş dakika boyunca cildinizin karışımı tamamen emmesini bekleyin. Beş dakikanın ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve iyice durulayın.

Elma Maskesi Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Hazırlanışı çok basit olan elma maskesi en çok uygulanan meyve maskesidir. Çünkü her cilt tipine uygun olduğu için bayanlar tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Elma maskesi haftada iki defa uygulandığı taktirde ciltte deformasyon meydana gelmiş yerleri onarır, cildinizi besler ve cildinizin kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırır. Elma maskesini uygulamak için bir elmayı ortadan ikiye bölün ve iyice bu parçaları ezin. Parçalar daha küçülmeyecek duruma geldiği zaman bir kaşık nemlendirici krem ile beraber iyice karıştırın. Püre kıvamına kadar karıştırdığınız karışımı yüzünüze masaj eşliğinde dairesel hareketlerle sürün ve yaklaşık yirmi dakika kadar maskenin cilt tarafından emilmesini bekleyin. Emilim için gerekli olan süre bittikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve iyice kurulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sürme
En Kaliteli Allık Modelleri
Yaşa Göre Cilt Bakımı
HOLLYWOOD'TAN GÜZELLİK SIRLARI
Cilt Gözenekleri Nasıl Sıkılaşır
Tırnak Mantarı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.