Evde Zayıflama Yolları

Bayanların sık şikayetçi olduğu konuların başında kuşkusuz fazla kiloları gelmektedir. Kimi kişiler gerek iş temposundan dolayı gerekse de üşengeçliklerinden dolayı bu fazla kilolarını veremezler. Aslında evde bile yapılabilecek ufak egzersizlerle fazla kilolardan kurtulmak ve form kazanmak mümkündür.

Tabi bu iş sağlıklı bir beslenme programı ve sporla verilen kiloların yerini hiçbir zaman tutmayacaktır. Bu makalemizde evinizde basit işlemler gerçekleştirerek nasıl kilo verebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ufak Bir Bele Sahip Olun:

Kadınların en sorunlu bölgelerinden ikisi olan göbek ve bel çevresi etrafında kendisine yer edinmiş fazla yağlardan kurtulmak için gün içerisinde yaklaşık 15-20 dakika ayırmak yeterli olacaktır. Evde bulunan oklava ise bu iş için ideal bir alettir. Oklavayı iki elinizle yukarıya doğru kaldırın ve ensenize doğru yerleştirin, ardından eğilmeden ve ayaklarınız sabit pozisyondayken hızlı bir tempoda sağa ve sola doğru dönün. Bu hareketi yaklaşık 15 dakika kadar durmadan uygulayın. Kaslarınızın zaman içerisinde kasıldığını ve bu sayede burada toplanmış olan yağların eridiğini fark edeceksiniz. Aynı zamanda fazla kilolardan kurtulurken bir yandan da çok aşırı olmayan kol kaslarına da sahip olabilirsiniz.

Basenleri İhmal Etmeyin:

Sponsorlu Bağlantılar

Tıpkı bel ve göbek çevresinde depolanmış olan yağları eritmek için olduğu gibi basenleri küçültmek içinde gün içerisinde ayıracağınız 15-20 dakikalık bir süre size yeterli olacaktır. Üstelik bu egzersizi sadece bir yastık yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak yastığı zemin üzerine yerleştirin ve belinizi açıkta bırakmayacak şekilde üzerine yatın. Bu pozisyonda yastık tam bel boşluğunuzu doldurması önemlidir. Ardından bir sağ bir sol bacağınızı kendi midenize doğru hareket ettirip bırakın. Bu hareketleri normal tempoda 15 dakika içerisinde yapabildiğiniz kadar tekrarlayın. Bu sayede bir ay gibi kısa bir sürede hem bacak kaslarınız güçlenecek hem de basenleriniz küçülmeye başlayacaktır.

Sıkı Bir Görünüme Sahip Olun:

Vücudumuzda birçok farklı kas grubu bulunmaktadır. Tüm bu kas gruplarını aynı anda harekete geçirmek zayıflamak için oldukça önemli bir etkendir. Yüzme ve yürüyüş sporları da aynı anda tüm kasların çalışabildiği ender aktivitelerdendir. Aynı zamanda yapmış olduğunuz tüm sporlar metabolizma hızınızı arttıracağı gibi sağlığınız konusunda da size destek sağlayarak hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlayacaktır. Yoğun iş temposunda yürüyüşe ayıracak vakit bulamıyorsanız akşamları eve geldiğiniz zaman kendi yürüyüş parkurunuzu yapabilirsiniz. Evin içerisinde yaklaşık 15 dakika kadar yürüyüş yapmanız günlük egzersiz anlamında yeterli olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta eğer ev küçük ise baş dönmesi hissedildiği anda ara vermek gerektiğidir. Belli bir süre 15 dakika yürüyüş yaptıktan ve vücudunuz bu tempoya alıştığından emin olduktan sonra süreyi arttırabilirsiniz. Bunun dışında salona koyacağınız bir ters kova sayesinde step yapabilir ve sıkı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Su Tüketimini İhmal Etmeyin:

Su vücudumuz için oldukça önemlidir. Hem cildimiz, hem vücudumuz hemde formumuzu korumamız için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Bu yüzden bir gün içerisinde mutlaka en az 10 bardak su tüketmeye dikkat edilmelidir. Bu sayede hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir hemde organlarınızın sağlıklı bir şekilde aktif olarak çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Krema İçeren Kahvelerden Uzak Durun
yumurta diyeti nasıl yapılır
Diyette Yağdan Nasıl Kaçınabiliriz
Greyfurt Diyeti
Düşük Karbonhidratlı Bir Diyete Nasıl Başlanmalı
bir ayda 4 kilo verdiren diyet
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.