Vücüdunuzun bir başkası tarafından şiddete uğratılması; Cinsel ilişki sırasında şiddete maruz kalma. Herhangi bir kişi sokakta dövülürse ya da başka bir çeşit şiddete maruz kalırsa derhal polise ve hastaneye gider. Oysa çoğu zaman normal görülen ilişkiler sırasıhda da şiddete maruz kalabilir. Şiddete yol açan kişi, koca, arkadaş, karı, akraba gibi kişiler olabilir.

Buradaki prensip, yabancı biri tarafından şiddete maruz bırakılma ile aynı olmalıdır. Bazı kültürler, özellikle geçmişte, kocanın eğer isterse karısını dövebileceği ve kadının da buna katlanması gerektiği anlayışındaydılar. Bu görüş artık kabul görmüyor fakat kalıntılarına hala rastlanabiliyor.Eğer eşiniz (karı veya koca), arkadaşınız veya başka biri vücudunuza karşı şiddet kullanırsa bunun yanlış olduğunu aklınıza koyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Buna katlanmak zorunda değilsiniz, yardım isteyebilirsiniz. Fiziki şiddet olayının en yaygın görülen şekli eşin şiddet kullanmasıdır; tipik olarak içki içtiği veya morali bozulduğu zaman karısını döven kocanın iyileşip ve bir daha yapmayacağını sanan kadın yanılmaktadır. Çoğunlukla bu olay tekrarlar. şiddet kullanan kişinin büyük ihtimalle kendiliğinden düzelmeyecek olan psikolojik problemleri vardır.

Birçok durumlarda bu dayaklar ilişkiden geriye ne kaldıysa o devam ettiği sürece veya kadın ölene kadar devam edecektir. Erkekler de karıları tarafından dövülürler. Arkadaşlar, sevgililer, ve akrabalar diğer arkadaş, akraba veya sevgililerin şiddet kurbanları olabilir. Kimin kime yaptığına bakılmaksızın şiddet suçtur ve kurbanı yardım ve koruma isteme hakkına sahiptir. Bir çeşit fiziki şiddet olayı cinsel aktiviteyle bağlantılıdır. Her iki cinsiyetten nisbeten az sayıda kimse, aktiviteyle acı veya aşağılanma birleştiği zaman zevk alır. Örneğin bir seksüel sadist eşine zarar verdiği zaman zevk alır. Bir cinsel mazoşist böyle bir acıyı duydugu zaman seks zevki alır. Hem sadizm hem de mazoşizmde, en hafifinden en şiddetli türüne kadar çeşitli ıstıraplardan zevk alma olgusu vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Seks aktivitesinde biraz sertlik her zaman kabul edilebilir ve bu sadizm veya mazoşizmin belirtisi değildir. Belki de farkı ayırdetmek için en iyi ölçü acıdır. Çiftlerden birinin acı duyduğu ve zevk almadığı için yapmak istemediği bir işleme katlanmasını istemek fiziksel tacizdir.

Tedavi

Kesikler, kırıklar ve diğer fiziksel yaralar için tıbbi yardım gereklidir. Doktorunuz veya hastahane bunu sağlayacaktır. Danışmanlık servisleri, sosyal hizmet elemanları ruhsal sorunlara yardımcı olmaya çalışacaklardır. Bu tür kötü davranışlara maruz kalmış bir kişiye yardımcı olmak istiyorsanız yukarıda sayılan uzmanlarla işbirliği yapmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Alında Döküntü Kızarıklık Kaşıntı
Kalça Uyuşması Neden Olur
Beden Biçimi ve Boy
Güneş Yanığı
Ani Kilo Kaybı ve Yorgunluk
Günlük Kalsiyum İhtiyacı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.