FONDÖTEN VE PUDRA TOZU NASIL KULLANILIRFondöten ve Pudra Tozu Nasıl Kullanılır

Bu iki makyaj malzemesi kusursuz bir makyajın vazgeçilmez iki parçası olasına rağmen, pudra tozu ve fondötenin birlikte doğru şekilde kullanılmaması durumunda makyajınızda istediğiniz profesyonelliği elde edemeyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun en önemli sonuçlarından biri ise tozun fondötenin üzerinde birikerek istenmeyen ve kendinizi görmek istemediğiniz sonuçlara neden olabilir.

**** İhtiyacınıza uygun bir fondöten tercih etmelisiniz. Bu nedenle fondöteni hangi amaçla aldığınız önemlidir. Örneğin sadece yüzünüzde gizleme görevi mi yapmalı? Yoksa cildinizin daha güzel görünmesini mi sağlamalı? Eğer fondöten kullanmadaki amacınız cildinizi güzelleştirmek ise daha açık renkli bir ürün almalısınız.

Ayrıca böyle bir ürünün sadece orta koyulukta bir ten rengine sahip kişilerde işe yaradığını unutmayın. Koyu ten rengi olanlarda açık renkli fondötenler yarar sağlamaz. Eğer cildin daha parlak olması hedefleniyorsa, ten renginde bir fondöten alınız.Fondöten ve Pudra Tozu Nasıl Sürülür

Sponsorlu Bağlantılar

**** Uygun bir kompakt pudra tercih ediniz. Beyaz ve kokulu pudralar yüz için değildir. Kompakt pudra, fondöten kreminiz ile aynı renkte olmalı ve tonlarının da eşleşmesi gerekir. Ten renginizin daha açık görünmesini istiyorsanız daha açık bir renk tonuna sahip bir ürün alınız. Uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın, güzel bir yumuşak fırça ile fırçalama yapın ve tamamen kurulayın.

**** İlkin fondöten sürün. Avuç içinize bir miktar alıp yanaklar, çene, burun ve alın üzerine hafif darbelerle sürün. Daha sonra eşit dağılacak şekilde yayınız.

**** En az beş dakika bekleyin. Fondötenin yüzünüzde tamamen kuruması gerekir. Kuruduktan sonra yüzünüze kompakt pudrayı hafifçe yayarak sürünüz. Herhangi bir bölgede fazla kullandığınızı düşünürseniz, arzu ettiğiniz sonucu elde edene kadar “Kleenex” i cildinize hafif darbelerle sürebilirsiniz.Fondöten ve Pudra Tozu Kullanımı

**** Aynı işlemi boynunuz için de yapınız. Elbette, sadece yüzünüze uygulayarak bir maske takıyor gibi görünmek istemezsiniz. Boyun bölgesine uygulamadığınızda yüzünüz açık renkli, boynunuz kapalı renkte görüneceği için sırıtacaktır.

Kullanırken Dikkat Edilecek İpuçları

  • Fondöten ve pudranın ikisini de eşit şekilde yaydığınızdan emin olunuz.
  • Fondöteni pudradan sonra kullanmayın. Çok belirgin olacaktır.
  • Fondöten kullandığınızda ekstradan far ve dudak parlatıcısı gibi makyajlar da kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kendi El ve Ayak Kreminizi Nasıl Yapabilirsiniz
Şeker Bağımlılığını Yenmek İçin 10 Taktik
Kızartma Yağının Ömrünü Uzatmak İçin
Lezzetli Mangal için Tavsiyeler
Veet Nasıl Kullanılır
Koyu Halkalar Nasıl Kapatılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.