Sponsorlu Bağlantılar

Fosfor fazlalığı

Karbonatlı içeceklerin çok fazla içilmesi, çok fazla et içeren yemeklerin yenmesi gibi sebeplerle aşırı düzeyde fosfor alınabilir. Direkt olarak toksik etkisi olmasa da kalsiyum emilimini etkiler ve sonuçta osteoporoz ve ya kemik kırıklarının artmasına sebep olabilir.Demir emilimini de olumsuz olarak etkileyebilir.

Fosfor Düzeyinin Artmasına Yol Açan Bazı Sebepler:
- Hipoparatiroidizm
- D vitamin fazlalığı
- Pseudohipoparatiroidzm
- Kırık iyileşmesi sırasında
- Böbrek yetmezliği
- Laktik Asidoz
- Diabetik ketoasidoz
- Akromegali
- Addison hastalığı
- Üst barsak tıkanıklığı
- Paget hastalığı
- Multipl miyeloma
- Lösemi

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Sağlık
18 Şubat 2008

selam bebegımın dızzınden takır tukur sesler gelıyor nededını anlıyamadık ve merak edıyoruz bebegımız su anda 4 aylık dız kapagından sesler gelıyor bunu sebebı nedır sorun olabılırmı?

Sağlık
18 Şubat 2008

doktora götürdük ve kan testi ısdedıler sonuca göre hersey normal dedıler ama fosfor bıraz fazla dedıler 3 hafta sonra tekrar gelmemızı ıstedıler tekrar kan testi olucakmıs …ben korkuyorum merak edıyorum dızınde cok ses gelıyor takur tukur dıye cevabınızı beklıyoruz ıyı calısmalar

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bel Ağrıları İçin Egzersizler
Makat Ağrısı
Gece Körlüğü
Ayak Uyuşması Nedenleri
Kanser düşmanı yiyecekler
idrardan kan gelmesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.