GDO En Çok Hangi Ürünlerde Bulunmaktadır?

Çoğunlukla GDO kullanılan ürünler; mısır, patates, domates, pirinç, soya, ayçiçeği, buğday, yer fıstığı, bazı balık türleri, bazı meyve türleri ve çaydır. Aynı zamanda soya ve ürünlerinin kullanıldığı et ürünleri olan salam, sosis, sucuk gibi ürünlerde de otomatik olarak GDO’lu ürünlere rastlayabiliriz. Ancak sadece bu besinlerde GDO olması ve bu besinlerin tüketilmesi bizim GDO tüketmediğimiz anlamına gelmez. Tükettiğimiz paketli çikolatalar, soslar, hazır gıdaların hepsinde içindekiler bölümünü incelediğimizde soyadan veya mısırdan elde edilen mısır nişastası gibi gıda sanayisinde kullanılan bazı maddeler bizim yine GDO’lu ürünleri çok çok tüketmemize neden olacaktır. Besin tüketimi konusunda bir hassasiyetimiz varsa ciddi bir etiket okuma alışkanlığı kazanmamız ve ona göre besinleri eleyerek tüketmemiz çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Oturarak Yapılan Uzun Yolculuklarda Hayati Tehlike
Kuş gribi
Biyoenerji
Boşaltım Sistemi
Elma Sirkesi
Göz Bebeği Büyümesi Neden Olur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.