GDO İçeren Ürünlerin Zararları Nelerdir?

GDO’lu gıdaların insan sağlığı üzerindeki etkilerine dair araştırmalar 1990 yılından beri sürdürülmekle birlikte uzun vadeli araştırmalar maalesef çok azdır hatta hemen hemen hiç yoktur.

Dolayısıyla GDO’nun insan sağlığı üzerindeki etkileri hep teorik boyutlarda devam etmektedir. Ancak bilim adamları bazı teoriler üretirken bilimsel gerçeklere dayanan bazı zararları bulmuşlardır. GDO insan vücudunun antibiyotiklere karşı daha dirençli hale gelmesi riskine yol açabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu da bir takım hastalıklarda antibiyotik kullanmamız durumunda vücudumuzun antibiyotiğe cevap vermemesi şeklinde bir sonuç doğurabilecektir. Yine bazı araştırmalar GDO üretimi yapılan tarla yakınlarındaki hayvanlar ve buna katılan işçilerde bazı alerjik reaksiyonlar belirlemişlerdir.

Dolayısıyla GDO’nun alerjik bazı reaksiyonlara sebep olabileceği ya da eğilimi olan insanlarda alerjik reaksiyonu arttırabileceği düşünülmektedir. GDO nedeniyle genin yapısı değiştirilmiş veya ekstra bir takım genler eklenmiş besinleri tüketen insanlara yine bu DNA’ya geçiş yapabileceği ve bununda bir takım açıklanamayan hastalıklara ya da kanser gibi kontrolsüz üremeye neden olan hastalıklara yol açabileceği de teoriler arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İdrar Yaparken Ağrı ve Yanma
Egzama Nedir
sivilce ilaçları
El Uyuşması
Burun Kırılması
YÜZ ŞİŞMESİ VE DİĞER BELİRTİLERİ
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.