GEBE KALMAK İÇİN KAÇ SPERME İHTİYAÇ VARDIR?Gebe Kalmak İçin Kaç Sperme İhtiyaç Vardır

Gebe kalmak için sadece spermin var olması değil, spermin yeteri kadar olması şartı da vardır. Her ne kadar gebe kalabilmek için yumurtaya ulaşabilen bir sperm yeterli olsa da, spermlerin vajinanın asidik koşullarından yumurtaya ulaşabilmesi için bir erkeğin boşalması sırasında yeterli sayıda meninin yeterli ölçüde sperm içermesi gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek boşaldığı zaman menide yaklaşık olarak 100 milyon sperm bulunur. Dünya Sağlık Örgütü‘ne göre, 1 ml semen başına 20 milyon spermden en az sperm bulunması erkeklerde muhtemel bir kısırlık sorunu anlamına geliyor.

Sperm Sayısı Ve Hacmi Nasıl Artırılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi döllenme ve bebek işini sadece bir sperm sağlayabilirken, spermlerin vajina ve serviks boyunca seyahat ederek fallop tüpüne ulaşması,  yumurta zarına nüfuz edebilmesi ve döllenme şansını artırması açısından -olası sperm kayıpları göz önünde bulundurularak-  fazla miktarda sperm salgılamanın avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yumurtaya ulaşana kadar çok az sayıda spermin hayatta kalabileceğini söyleyebiliriz.  Yumurtayı dölleyebilecek spermlerin ise sadece sağlıklı olabilenlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Aksi taktirde sağlıklı bir bebek olma olasılığı zayıflayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

SEMEN (MENİ) ANALİZLERİ SİZE NEYİ SÖYLER?

Semen analizi genellikle kısırlık nedenini belirlemek için yapılır. Test yapılmadan önce, hasta, test için kullanılan bir kap içinde boşalması sağlanır.

Sperm Artırıcı Gıdalar Nelerdir?

Morfoloji Testi: Bu testte, 200 sperm onların şekil, boyut ve görünümünü belirlemek için analiz edilir.Gebe Kalmak İçin Ne kadar  Sperme İhtiyaç Vardır

Hareketlilik Testi: Bu test sadece spermin hareketinin değerlendirmesini sağlar. Bu, spermin hareket yüzdesi olarak ifade edilir. Motilite yani hareketlilik yaklaşık % 50 olmalıdır.

Sperm konsantrasyonu: Bu test menideki sperm sayısını ifade eder. 1 mililitre başına sperm sayısının belirlenmesini sağlar. Ayrıca, sperm yoğunluğu olarak ifade edilir.

Havuç Sperm Performansını Artırıyor

Yoğunluğu ve sperm miktarı: Genel olarak çoğu boşalma esnasında ortalama olarak 2-6 ml sperm boşaltılır. Bundan daha az bir miktar muhtemelen gebeliği başlatmak için yeterli olmayacaktır. Bundan daha fazlası ise spermi sulandırmak yada seyreltmekten başka bir anlam ifade etmeyecektir. Semen boşalması genellikle yoğun kıvamlı başlar ve zamanla incelir. Bu serbest bir şekilde spermlere hareket yeteneği verir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hamilelik Sonrası Diyet
Gebeliğin 3.Haftası
Ertesi Gün Hapı
Hamile Kalmak Kadar Sonrasında Bebeği Korumak da Önemlidir.
Doğum Kontrol İlaçları
Hamilelikte Cinsel ilişki
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.