Gebelikte Birinci Hafta

Gebeliğin 1. haftasıBilindiği gibi gebelik süreçleri normalde 40 haftadır. Normal olarak sürdürülen hamilelikler bu süreç boyunca ilerler ve bu şekilde değerlendirirler şimdi bu 40 haftalık sürecin birinci hatasında bebek ne durumda olur neler gözlenir biraz bundan bahsedelim.

Kişiler hamile kaldıklarında bunu hesaplamaya döllenmenin olduğu haftadan itibaren saymaya başlarlar. Aslında doktorlar için önemli olan döllenmenin henüz gerçekleşmediği döllenmeden önce ki ilk iki hafta süreci de mevcuttur.

Sponsorlu Bağlantılar

Doktorlar  yumurtalıkların bu iki haftalık sürecindeki durumunu da göz önüne alılar. 40 haftalık sürece döllenmeden önceki bu iki haftalık süreçte dahildir. Yani doktorlar sizin hamilelik sürecinizi izlerken adetinizin ilk gününden hesaplamaya başlarlar. Siz henüz hamile değilsinizdir. Siz adet olmaya başladığınızda beyninizden salgılanan hormonların yardımıyla beraber yumurta hücresi olgunlaşmaya başlar. Bu haftanın sonunda ise henüz olgunlaşmayı tamamlamamış içinde yumurta hücrelerini barındıran 10-12 mm bir kesecik şeklinde sağ yada sol tarafta  kendini gösterecektir. Böylelikle siz korumadığınız için hamilelik sürecinin birinci haftası evresini tamamlamış olacaktır.

NOT: Gebelik Hesaplama aracımızı mutlaka kullanınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 36. Haftası
Hamilelikte Tansiyon
Lohusalık
Sezaryen Doğum Sonrası Normal (Vajinal) Doğum Yapılabilir mi?
Gebe Kalmanıza Yardımcı Gerçekler
Gebeliğin 39. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.