HAMİLELİĞİN ON BİRİNCİ HAFTASI
Bu hafta itibari ile anne adayları hamileliklerinin %25’ini tamamlamış sayılırlar. Artık düşük yapmak ile ilgili korkularında tamamen kafanızdan çıkartabilirsiniz. Çünkü bu dönem için düşük yapma ihtimaliniz sadece %1 oranındadır.

Siz artık %99 bu bebeğinizi alabileceğiniz döneme ulaşmış durumdasınız. Bu dönemden sonra artık önemli bir süreç başlamış durumdadır. Bu zamana kadar biz bebeğin fiziksel durumunun gelişimi hakkında bilgi verdik bu dönem itibari ile artık bebeğinizin ruhsal gelişimi de önem kazanmaya başlamıştır. Doktorlar bebeklerin ruhsal gelişimlerini de önemsemeye başlamışlardır artık sizde bu konuyu mutlaka önemsemelisiniz. Bu konuda doktorunuzdan bilgi almayı talep etmeniz gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğinizin beş duyusu doğumda oluşmamaktadır. Bebeğinizin beş duyusu ana rahminde meydana gelmektedir. Tat alma, dokunma, görme, işitme ve duyma duyuları bebeğinizin önemli duyularıdır ve gelişimi içinde önemli bir yere sahiptir. Bebeğinizin ilk oluşan duyusu tat alma ve dokunma duyusudur. Bu dönem için de bebek rahim içine, kendi vücuduna ve göbek kordonuna dokunarak çevresini algılamaya çalışır ve dokunma duyusunu kullanmaya başlar. İçinde bulunduğu sıvının da tadına bakmaya başlayarak gene bu dönemde tat alma duyusunu harekete geçiriyor. Yine bu dönem içinde koku alma duyusunu kullanmaya başlayacaktır ve gelişimi tamamlayacaktır. Görme ve işitme duyusu ise yine bu dönemde gelişmeye başlayan ve ilerleyen dönemlerde gelişimlerini tamamlayacaktır.

Kısacası 11. Hafta içinde bebeğimizin duyu organları ile ilgili gelişimlerinin başladığı bir dönem diyebiliriz. Unutmamalıyız ki bebeğimizin beden gelişimi kadar ruhsal yönden gelişimide önemlidir ve u hafta itibari ile bu ruhsal gelişimi önem kazanmaya başlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalp Kasında İskemi
Aşil Tendinit Nedir? Tedavisi Nasıldır?
TRİGEMİNAL NEVRALJİ NEDİR?
ÜST SIRT AĞRISI NEDENLERİ NELERDİR?
Bademcik İltihabı Tedavisi
Neler Nöropatik Ağrılara Sebep Olmaktadır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.